Krótkie włosy na czasie

rr4

Znudziły Ci się długie włosy? Zawsze mówisz „nie zetnę ich, przecież zawsze mogę je upiąć”- ale nigdy tego nie robisz? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Krótkie włosy zawsze są w modzie, czy to z grzywką czy bez. Bez większego wysiłku każda kobieta może codziennie wyglądać zniewalająco. Na pewno krótka fryzura wygląda o wiele ciekawiej niż proste włosy do ramion.

Jak takie włosy układać? To oczywiście zależy od tego, jak są ścięte, ale można wyróżnić kilka ogólnych zasad.

1.  Przy najprostszym bobie najlepiej suszyć taką fryzurę od góry. Wtedy włosy same się ułożą a tył będzie ładnie uniesiony.

2.  Jeżeli wiesz, że krótkie włosy to tylko etap przejściowy i zaraz będziesz chciała z powrotem je zapuszczać- nie daj fryzjerce ich wycieniować! Dlaczego? Ponieważ wtedy, podczas odrastania utworzy Ci się na głowie tak zwany efekt kopuły. Włosy najbliżej głowy będę gęste i podniesione, a te niżej zaczną się zawijać.

rt5

3. Jeśli chcesz, żeby twoje włosy z tyłu lub u góry były nastroszone- użyj gumy lub pianki do włosów. Nie wcieraj tego zbyt dużo, ponieważ włosy będą wtedy tłuste. Optymalna ilość sprawi, że uatrakcyjnisz swoją fryzurę, która pozostanie w dobrym stanie przez dobre kilka godzin.

4. Głównym elementem krótkiej fryzury często staje się grzywka, warto dobrze ją dobrać.

Dla twarzy okrągłej najlepsza będzie asymetria. Doda tajemniczości i trochę wydłuży twarz.

Jeżeli chcemy podkreślić twarz owalną, idealne będą krótkie włosy i tył, ale długa charakterystyczna grzywka.

fr5

Zabawa kolorami również jest wskazana, ale z umiarem. Pasemka, czy grzywka w innym kolorze doda uroku i charakteru, ale trzeba uważać, żeby nie wyglądać jak paw.

Nie dajcie się zwieść stereotypowi, że w krótkich włosach nie da się wyglądać kobieco. Oczywiście, że się da, czasem nawet bardziej niż w długich!
Poniżej prezentuję przykłady kobiecości w krótkim wydaniu:

Marta Burza

Źródło zdjęć:

www.stylistka.pl
www.efryzury.qever.com
www.ofeminin.pl
www.fryzury-katalog.pl
www.studio-mody.com.pl
www.fryzury-galeria.net
Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
19 czerwca 2013 roku do księgarń trafi książka, której bohaterem…