Kubeczek menstruacyjny – co powinnaś wiedzieć, zanim go kupisz?

Kubeczek menstruacyjny

Kobiety, które raz użyły kubeczków menstruacyjnych twierdzą, że więcej nie wrócą do podpasek i tamponów. Czym właściwie jest Kubeczek Menstruacyjny i co powinnaś wiedzieć, zanim go kupisz?

1. Kubeczek Menstruacyjny – co to właściwie jest?

2. Czy używanie kubeczka menstruacyjnego jest trudne?

3. Kubeczek Menstruacyjny: ile to kosztuje?

Wiele kobiet podchodzi do tego urządzenia bardzo nieufnie. Podobno strach ma wielkie oczy – czy tak jest i w tym przypadku?

1. Kubeczek Menstruacyjny – co to właściwie jest?

Kubeczek Menstruacyjny to środek higieniczny, który stanowi alternatywę dla podpasek i tamponów. Wygląda jak mała miseczka, która przypomina kształtem kwiat tulipana. Oczywiście możesz przebierać w kolorach oraz wybrać rozmiar, który będzie ci odpowiadał.

Co ważne, kubeczek jest elastyczny i wykonany z silikonu medycznego. Dzięki temu jest nie tylko hipoalergiczny, ale – co dla nas najważniejsze – całkowicie bezpieczny.

2. Czy używanie kubeczka menstruacyjnego jest trudne?

Przed użyciem kubeczka należy go wyparzyć we wrzątku, przez ok. 5 minut.

Po wysterylizowaniu kubeczka, ściśnij jego boki umytymi rękoma, złóż kubeczek na pół i włóż do pochwy. Jest kilka technik składania – np. na literę U, S czy C. Wybierz tę, z którą będzie ci najwygodniej. Kubeczek Menstruacyjny możesz trzymać wewnątrz ciała maksymalnie 12 godzin i ważne, żeby o tym pamiętać.

Kubeczek wyciągniesz za pomocą końcówki, za którą należy delikatnie pociągnąć. Zrób to umytymi dłońmi i bardzo ostrożnie. Jeśli będziesz szarpać w nerwach i przy spiętych mięśniach, cały proces może być kłopotliwy i nieprzyjemny.

Po wyciągnięciu kubeczka opróżnij go i umyj. Warto pamiętać, że i w tym przypadku trening czyni mistrza. Możesz potrenować jeszcze przed okresem!

3. Kubeczek Menstruacyjny: ile to kosztuje?

Koszt urządzenia może wydawać się duży i wiele kobiet uzna go za zbędną fanaberię. Zastanówmy się jednak ile wydajemy na podpaski czy tampony w ciągu miesiąca i roku… zbiera się całkiem spora suma, prawda?

 Kubeczek kosztuje od 50 do 150 zł, w zależności od producenta. Jednak nawet biorąc pod uwagę, że kupisz najdroższy model, koszt zwróci się mniej więcej w ciągu roku. Zyskujesz przy tym duży komfort, bo kubeczek jest wielorazowego użytku. Z wielu modeli można korzystać nawet przez kilka lat!

 Warto pamiętać, że zakup kubeczka to również bardzo proekologiczne rozwiązanie. Wystarczy sobie wyobrazić, ile podpasek czy nawet tamponów, zalega na wysypiskach śmieci każdego dnia… możemy próbować to zmienić!

Artykuł sponsorowany

Share