Paczkomaty – jak nadać i odebrać przesyłkę?

Paczkomaty – jak nadać i odebrać przesyłkę

Paczkomaty już od lat stanowią bardzo interesującą alternatywę dla tradycyjnych usług kurierskich. Rozwiązanie jest zazwyczaj sporo tańsze, a jego dużą zaletę stanowi elastyczność – odbiorca może wybrać się do paczkomatu w dowolnym momencie, więc nie musi oczekiwać przybycia kuriera pod wskazanym adresem. W jaki sposób nadawać i odbierać przesyłki paczkomatowe?

Jak nadać przesyłkę w paczkomacie w tradycyjny sposób?

Nadawanie przesyłek w paczkomacie jest niezwykle proste. Na stronie przewoźnika wystarczy wypełnić krótki formularz z danymi nadawcy i adresata, a następnie wskazać na mapie paczkomat odbiorczy i nadawczy. Istnieje również opcja bezpośredniego dostarczenia przesyłki pod wskazany adres. Po dokonaniu płatności użytkownik otrzymuję etykietę, którą należy wydrukować, a następnie nakleić na przesyłkę. Później na ekranie dotykowym paczkomatu wybieramy opcję nadania i po uzupełnieniu danych umieszczamy paczkę we wskazanej skrytce. Warto mieć na uwadze, że ze względu na ograniczenia w wielkości schowków, paczkomaty obsługują przesyłki do określonych gabarytów!

Jak nadać przesyłkę w paczkomacie przy pomocy brokera kurierskiego?

Jedyna różnica polega na tym, że w tym przypadku formularz nadawczy wypełniamy na stronie brokera. Główną korzyścią jest niższa cena w porównaniu do standardowej, zwłaszcza przy większej liczbie zleceń. Poza tym usługa realizowana jest w identyczny sposób, a klient ma do dyspozycji opcję śledzenia przesyłki dostępną pod adresem: https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek.

Jak wygodnie odebrać przesyłkę z paczkomatu?

Standardowy odbiór przesyłki wymaga wizyty w paczkomacie. Gdy tylko będzie to możliwe, odbiorca otrzyma powiadomienie SMS lub e-mail. Aby otworzyć skrytkę, należy wprowadzić do urządzenia uzyskany wcześniej sześciocyfrowy kod lub skorzystać ze skanera i kodu QR. Użytkownicy aplikacji mogą wykonać ten proces zdalnie, znajdując się w okolicy paczkomatu. Skrytka otworzy się sama po wyborze opcji „Otwórz skrytkę”. Z tego rozwiązania warto skorzystać, aby uniknąć kolejek, które niekiedy ustawiają się w godzinach szczytu w pobliżu paczkomatów. 

W skrajnych przypadkach, na przykład w okresie przedświątecznym, niektóre przesyłki są wydawane odbiorcom przez pracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z furgonetki. Adresat zostaje o tym wcześniej poinformowany.

Artykuł sponsorowany

Share