Kubeczek menstruacyjny zyskuje na popularności

Kubeczek menstruacyjny zyskuje na popularności

Podczas miesiączki kobiety korzystają głównie z podpasek i tamponów, jednak oba rozwiązania mają wiele wad. Kubeczek menstruacyjny to alternatywa dla klasycznych środków higienicznych, którą mogą stosować nawet panie zmuszone do rezygnacji z tamponów. Czym jest kubeczek menstruacyjny? Dowiedz się o nim więcej.

1. Bezpieczny dla zdrowia i higieniczny

2. Ekologiczny, wielorazowy kubeczek menstruacyjny

3. Łatwa aplikacja i długa ochrona

Kubeczek menstruacyjny to niewielki zbiorniczek, w którym gromadzi się krew wypływająca z macicy w czasie miesiączki. Wkłada się go do pochwy podobnie jak tampon. Zbiorniczek jest niewyczuwalny, nie krępuje ruchów i w żaden sposób nie ogranicza codziennych aktywności. Jakie są zalety kubeczka menstruacyjnego?

Bezpieczny dla zdrowia i higieniczny

Kubeczek menstruacyjny jest wykonany z bezpiecznego dla zdrowia silikonu medycznego. Jest to materiał hipoalergiczny i chroniący przed rozwojem szkodliwych bakterii. W przeciwieństwie do tamponu, kubeczek nie może wywołać zespołu wstrząsu toksycznego. Dodatkowo Perfect Cup łatwo opróżnia się i myje, przygotowując go do dalszego użytkowania. Kubeczek jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, dlatego może być używany przez alergiczki, kobiety cierpiące na częste infekcje narządów rodnych oraz będące w okresie połogu.

Ekologiczny, wielorazowy kubeczek menstruacyjny

Korzystanie z podpasek i tamponów wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla miesiączkujących kobiet, jednak jest problematyczne dla planety. Używanie obu środków przyczynia się do powstawania ton śmieci, które nie nadają się do recyclingu. Perfect Cup jest produktem ekologicznym, przystosowanym do wielokrotnego użytku. Wystarczy wylać z niego zgromadzoną krew, wyczyścić i ponownie zaaplikować. Dzięki temu kubeczek menstruacyjny służy nawet przez 10 lat. Korzystanie z Perfect Cup ogranicza ilość śmieci trafiających do środowiska, a także pomaga kobiecie zaoszczędzić na zakupie podpasek i tamponów.

Łatwa aplikacja i długa ochrona

Po założeniu kubeczka menstruacyjnego zyskuje się pełną ochronę przed zabrudzeniem ubrania nawet na 12 godzin. Dzięki temu można spokojnie przespać całą noc lub wybrać się na całodzienną wycieczkę za miasto. Kubeczek bez trudu zakłada się do pochwy, dlatego już po pierwszej aplikacji poznaje się sposób, w jaki należy to robić. Perfect Cup w pełni dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia suchość i uczucie komfortu. Dodatkowo dzięki rzadkiej potrzebie opóźniania zbiorniczka, nie trzeba martwić się, że konieczna będzie jego wymiana w czasie imprezy lub zakupów w galerii handlowej.

Materiał sponsorowany

Share