Kuchnia sercem Twojego domu

Kuchnia niewątpliwie jest sercem domu. To tutaj spotykamy się z bliskimi. Ze znajomymi i przyjaciółmi. Rankiem pijemy aromatyczną kawę i obserwujemy budzący się do życia świat. W porze obiadowej zacieśniamy więzi wspólnie spożywając posiłek z rodziną. Wolnym weekendem bawimy się w doborowym towarzystwie. Kuchnia to aromaty, kolory i smaki. Klimat oraz miejsce na wyrażenie własnych upodobań aranżacyjnych. Kuchnia po prostu tętni życiem! Dopasujmy ją w każdym calu.

Tradycyjnie w kilku wydaniach

Tradycyjna kuchnia, czyli jaka? Mamy do czynienia z dość obszernym pojęciem, bo kryje się pod nim aranżacja rustykalna, regionalna, ale i dworkowa. Wszystkie mają wspólny mianownik – są dalekie od minimalizmu i surowości. Z każdej strony otaczają nas ciepłym klimatem. Tworzą wyjątkową atmosferę wnętrza. Tradycyjne kuchnie kojarzą się z wiecznie żywymi przepisami naszych babć. Domowymi obiadami i tym uroczym chaosem, w którym znajdowało się miejsce dosłownie na wszystko.

Aranżacja tradycyjna będzie idealna dla tych z nas, którzy poszukują połączenia funkcjonalności z klimatem dawnych wnętrz. Wystrój nie musi być starodawny i niemodny. Klasyczne dodatki, opływowe kształty, rzeźbienia i wyrafinowane zdobienia oddają charakter tradycyjnej kuchni, ale i pozwalają jej być „na czasie”.

Minimalizm na topie

Nasze kuchnie bardzo często stają minimalistyczne i surowe. Nie zimne czy mało przyjazne lecz maksymalnie funkcjonalne. Takie aranżacje pasują do małych kuchni, gdzie metraż jest ograniczony i zbyt duża liczba elementów mogłaby dawać wrażenie przytłoczenia.

Proste, uniwersalne i funkcjonalne aranżacje wpisują się w modne lofty. Kuchnie industrialne, jak i kuchnie połączone z jadalniami. Tak dobrany minimalizm czyni wnętrza przejrzystymi. Poza tym nie trzeba wybierać rozmaitych dekoracji, bo aranżacja tego typu, sama w sobie stanowi ozdobę serca domu.

Awangarda dla wymagających

Najbardziej wymagający, którym ciężko dogodzić, mogą swoje kuchnie przystroić w awangardę. Trochę futuryzmu czy wręcz kosmicznych elementów. Niecodzienne wykonania, indywidualne projekty oraz wykorzystanie określonych materiałów w sposób zupełnie inny, aniżeli było ich pierwotne zastosowanie. To kuchnie dla odważnych, którzy nie boją się krytyki i oceny innych. Ponad to przedkładają poczucie, że ta wysublimowana aranżacja w 100% oddaje ich upodobania, gusta i również charakter.

Skandynawskie aranżacje dla miłośników romantycznych wnętrz

Równie dobrze można postawić na wystrój utrzymany w szczęśliwym stylu hygge. Bądź zbliżyć się do skandynawskich kuchni, które obfitują w przestronność, jasne barwy, ewentualnie przełamane gdzieniegdzie kontrastami.

Im więcej głów, tym więcej pomysłów na urządzenie najważniejszego pomieszczenia w domu. Inspiracji można szukać wszędzie. Kluczowym aspektem jest zachowanie walorów praktycznych. Uwzględnienie metrażu kuchni i również pod tym względem dopasowanie detali. W końcu potrawy przyrządzane w wymarzonej kuchni smakują najlepiej!

Po więcej informacji, jak aranżować swoją kuchnię, można zajrzeć pod adres witryny http://alleprawda.pl

 

Materiały prasowe

Share