Żyrandol i kinkiet. Duet doskonały

Żyrandol i kinkiet to dwie konstrukcje oświetleniowe, które wciąż goszczą w naszych wnętrzach. Zmieniają się pod względem wykonań. Kolorystyki, zastosowanych materiałów i kształtów. Niezmiennym pozostają jednak ich walory użytkowe oraz niepowtarzalne efekty wizualne. Wiele możliwości pod względem pomieszczeń, w których mogą znaleźć swoje miejsce. Mamy do czynienia z duetem doskonałym, który będzie posiadać same zalety, o ile zostanie odpowiednio dobrany.

Żyrandol – wykorzystaj jego zalety

Formy i kształty, jakie przyjmują dzisiejsze żyrandole, wciąż zaskakują. Wybierając się do sklepu stacjonarnego bądź poszukując inspiracji w sieci, przekonujemy się, że dzisiejsze oświetlenie tego typu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Zadowoleni będą ci, którym wciąż bliska jest klasyka. Lampa wisząca opatrzona kilkoma ramionami, spośród których pną się ku górze kształtne żarówki. O podstawie przypominającej topiącą się świecę.

Klasyczne, ale i luksusowe wydanie uzupełnione mnóstwem mieniących się kryształków. Zaletą takich żyrandoli jest spora dawka światła. Możliwość dopełnienia aranżacji. Sprawienia, że lampa staje się jednym z elementów dekoracyjnych, choć głównie praktycznych.

Żyrandole, które zawieszone są na stosunkowo długich linkach, w zbyt wysokich wnętrzach dają efekt optycznego obniżenia. Wyrównują tak ważne proporcje. Z ich pomocą można zapewnić świetnie oświetlone każde pomieszczenie, które jest nie tylko wysokie, ale i bardzo przestronne.

Pod względem projektów, nie tylko klasycznych, ale i designerskich, żyrandole można dobrać do każdego wnętrza. Dowolnego pomieszczenia, bo nie ma takiej stylistyki, której nie dałoby się uzupełnić w ten sposób.

Charakterystyczny kinkiet

Kinkiety za swoich początków oświetlały wąskie uliczki. Znajdowały swoje miejsce na zewnątrz domostw. Dziś w zdecydowanej większości stanowią metodą na doświetlenie wnętrza. Światło dodatkowe, czy też nazywane bocznym, które jest nie tylko praktyczne, ale i odpowiada za atmosferę.

Kinkiety cudownie dopełniają sypialnianych wnętrz, bo dość wyraziste, a z drugiej strony subtelnie sączące się światło, pozwala oddawać się ulubionej lekturze przed snem. Jednocześnie nie umniejsza atmosferze, która ma sprzyjać wyciszeniu się i ukojeniu przed spoczynkiem nocnym. Z walorów biorących górę w przypadku wyboru kinkietów, wspomnieć warto o oszczędności miejsca. Montowane na ścianach nie ograniczają przestrzeni na podłodze.

W pomieszczeniach, które mają być dla nas komfortowe w użytkowaniu, zachowujące funkcjonalność i oferujące pożądaną atmosferę, duet w postaci żyrandola i kinkietu, to uniwersalny, acz wyjątkowy sposób na spełnienie wszystkich wymogów.

Więcej informacji, jak dobierać tego typu oświetlenie, znajdziemy pod adresem witryny internetowej http://www.pomorskizj.pl

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ