Kultowe odcienie różu do policzków

odcienie różu do policzków

Róż do policzków to kosmetyk uważany za podstawę damskiej kosmetyczki. Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niego wykonania make-up. Jeszcze więcej jednak z rezerwą podchodzi do tego kosmetyku. Z czego ona wynika? Przede wszystkim z braku umiejętności dobrania koloru różu do swojej urody. Współczesne trendy w makijażu podpowiadają jednak, że wcale nie jest to konieczne. O wiele lepiej sięgać bowiem po te kolory, które pozwolą uzyskać wymarzony efekt makijażowy. Jakie są kultowe odcienie różu do policzków?

Jaki róż do policzków wybrać?

Nazywany z francuskiego rouge róż do policzków to kosmetyk będący sprzymierzeńcem każdej kobiety. Róż do policzków w każdym odcieniu, który odnajdziesz na perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-roze, sprawi, że twarz będzie wyglądać na żywszą, młodszą i rozświetloną. Kosmetyk doda też cerze też zdrowia i wigoru – pod warunkiem, że z jego ilością, bo wtedy uzyskasz odwrotny efekt do zamierzonego.

odcienie różu do policzków

Czy kolor różu ma znaczenie?

Obecnie wśród makijażystek panuje przekonanie, że kolor różu do policzków nie ma znaczenia. Bez względu na urodę możesz więc sięgać po dowolny odcień kosmetyku. Czy jednak faktycznie tak jest? W większości przypadków tak. Może się jednak zdarzyć, że dany kolor różu zupełnie nie będzie harmonizował z urodą i zamiast podkreślać jej zalety, będzie uwypuklał mankamenty. Nie podążaj więc ślepo za trendami make-up, tylko testuj, testuj i jeszcze raz testuj kolor kosmetyków, którymi wykonujesz makijaż!

Kultowe odcienie różu do policzków

Są takie kolory różu do policzków, które nie wychodzą z mody i pasują (prawie) wszystkim. Do takich zalicza się wszystkie odcienie między brzoskwinią a różem. Takie barwy w naturalnym wydaniu proponuje m.in. marka Bourjois, kultowy producent różów do policzków. Kosmetyk ten Bourjois produkuje od 1863. W nieco zmienionej formule dostępny jest on po dziś dzień- nadal ma formę wypiekaną i zamknięty jest w małej kasetce z lusterkiem. Najbardziej klasycznym kolorem różu Bourjois jest ten ukryty pod numerem 34 – Rose D’Or. Jest to odcień pastelowy z delikatnymi świetlistymi drobinkami, które nadają cerze złotą poświatę.

odcienie różu do policzków

Kultowy kolor różu odnajdziesz również wśród kosmetyków marki NARS. Utrzymany jest on w uniwersalnym, pasującym do każdego typu urody kolorze, który określa się jako odcień pomiędzy brzoskwinią a zimnym różem. Barwa ta podkreśla urodę osób z alabastrową karnacją, tych opalonych i o cerze oliwkowej. Jego uniwersalność sprawia, że róż ten chętnie wybierany jest przez początkujące makijażystki.

Artykuł zewnętrzny

Share