Wanny prostokątne – Poznaj ich największe zalety!

Decydując się na zakup wanny w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na jej wielkość, wyprofilowanie, ogólny design. W rzeczywistości ogromną rolę odgrywa też jej kształt. Wśród najbardziej popularnych wanien królują te prostokątne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych modeli, ich zalet – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Szeroki wybór wanien prostokątnych!

Na rynku znajduje się szeroki wybór wanien prostokątnych. Z tego względu można je dopasować zarówno do małych łazienek blokowych, a także i do przestronnych salonów kąpielowych. Wanny prostokątne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na swój kształt są uniwersalne, pasują do wielu aranżacji. Można ustawić je pod ścianą, a także do ich montażu wykorzystać wnękę.

Najbardziej popularnymi wannami prostokątnymi są te o długości 160, 170 cm. Chociaż w ofercie wielu sklepów oraz producentów znajdują się także wanny 130, 140 cm, które sprawdzą się w małych łazienkach. Do najpopularniejszych zaliczyć można wanny akrylowe takich marek jak: Koło, Besco, Cersanit, Sanplast, Polimat. Modele te zostały wykonane z dobrych materiałów oraz z należytą dbałością o każdy detal wykończenia. Do wielu z nich można dokupić specjalne zagłówki czy uchwyty, które zwiększają ich funkcjonalność.

Wanny prostokątne

Praktyczne wanny prostokątne z akrylu

Wanny prostokątne mogą być wykonane z różnych materiałów, chociaż do tych najbardziej popularnych zalicza się akryl. Wiele zalet tych wanien wynika właśnie wprost z materiału, z jakiego zostały wykonane. Wanny akrylowe są ciepłe, nie ma dyskomfortu podczas wchodzenia do nich, związanego z kontaktem z zimnym podłożem. Poza tym to właśnie dzięki tym właściwościom termoizolacyjnym, użytkując wannę akrylową można cieszyć się dłużej gorącą kąpielą, bez konieczności dolewania w jej trakcie ciepłej wody.

Poza tym akryl jest materiałem idealnie gładkim. Powierzchnia jego nie jest porowata. To właśnie dzięki temu zanieczyszczenia nie tylko nie osadzają się łatwo, to jeszcze czyszczenie akrylowych wanien prostokątnych jest bezproboemowe. Zazwyczaj wystarczy delikatny płyn do mycia, np. płyn do mycia naczyń i miękka szmatka. Na gładkiej powierzchni namnażanie się, a także i występowanie drobnoustrojów w dużej mierze jest ograniczone. Wanny wykonane z dobrego akrylu są więc bezpieczne podczas użytkowania, co nie jest bez znaczenie, gdy użytkują je dzieci czy osoby starsze.

Samodzielna naprawa wanien prostokątnych akrylowych!

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że w przypadku zarysowania, uszczerbienia akrylu, można powierzchnię wanny w sposób łatwy naprawić. Wielu producentów wanien ma w swojej ofercie tzw. zestawy naprawcze do akrylu. Dzięki nim praktycznie każdy poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie, a wanna będzie wyglądała jak nowa.

Wiele osób twierdzi, że akryl należy do tych materiałów, który po jakimś czasie może zacząć żółknąć. Wiele jednak zależy od jego rodzaju. Dla przykładu akrylowe wanny prostokątne Cersanit są odporne na działanie promieni UV, nie żółkną i mogą być montowane nawet w pobliżu okna.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Róż do policzków to kosmetyk uważany za podstawę damskiej kosmetyczki.…