Biżuteria wieczorowa – jak wybrać odpowiednią?

Biżuteria wieczorowa
Fot. decolove.pl

Biżuteria ma jedno zadanie, ma podkreślać piękno kobiet oraz eksponować ich atuty. Do tego potrzebne jest, aby biżuteria uzupełniała się z ubiorem. Jeżeli natomiast te dwa elementy nie będą odpowiednio do siebie dopasowane, może to popsuć najbardziej staranny ubiór lub zniweczyć efekt najpiękniejszej biżuterii. Zanim zaczniemy łączyć ze sobą poszczególne elementy warto poznać kilka wskazówek, które podpowiedzą co i w jaki sposób ze sobą łączyć. Jak wybierać kolczyki, bransoletki. Czy biżuteria powinna być ze złota, a może ze srebra? Czy na daną okazję wymagana jest biżuteria wieczorowa? Tego wszystko dowiesz się z dalszej części artykułu. 

Jak dobrać biżuterię do stroju

Biżuteria jest dodatkiem i ozdobą. Inaczej ubieramy się idąc do pracy, a inaczej na wieczorne wyjście ze znajomymi lub uroczystą kolację. Tak samo jest w przypadku biżuterii. Idąc na bal, możemy sobie pozwolić na ekstrawagancką biżuterię, która doda nam blasku i będzie bardziej wyrazista. Do pracy i na co dzień natomiast lepszym wyborem będzie biżuteria delikatna i stonowana.

Biżuteria złota czy srebrna?

Często zastanawiasz się na co się zdecydować, nie możesz określić czy lepiej pasuje złota czy srebrna biżuteria. W wielu poradnikach znaleźć można informację, że biżuteria ze srebra jest bardziej odpowiednia na co dzień z uwagi na to, że jest bardziej uniwersalna i pasuje do każdego stylu. Biżuteria ze złota jest natomiast chętniej kupowana i noszona na specjalne okazje. Wynika to z tego, że złoto kojarzone jest z  elegancją i luksusem.

Podstawowe zasady doboru biżuterii

Wybierając biżuterię powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Podstawowym z nich jest nasza sylwetka oraz rysy naszej twarzy. Jeżeli jesteśmy osobą o drobnej i delikatnej budowie ciała, to idealnym rozwiązaniem będzie dla nas subtelna biżuteria wieczorowa,. Natomiast osoby o masywniejszej budowie i ostrych rysach twarzy, mogą pozwolić sobie na biżuterię przyciągającą wzrok.

Ogólnie w przypadku biżuterii panuje przekonanie, że im mniej, tym lepiej. Jeżeli kreacja na wyjście jest bardzo strojna, mamy mocny makijaż, to powinnyśmy zrezygnować z ciężkich naszyjników i koli. Nie powinno się również zakładać ciężkich i długich kolczyków.

Jak widać wybór odpowiedniej biżuterii nie jest zadaniem bardzo trudnym, ale warto jest się trzymać określonych schematów.

Artykuł sponsorowany

Share