#KUPUJE #WSPIERAM #POMAGAM – wspieramy polskie produkty! Budujemy patriotyzm ekonomiczny!

Większość z nas obecnie przebywa w swoich domach. Jedni dzielą ten czas na obowiązki zawodowe i rodzinne. Inni odpoczywają. Inni ciężko pracują. Osoby prowadzące małe przedsiębiorstwa, rękodzielnicy, krawcowe czy małe manufaktury przeniosły swoje małe biznesy na inny poziom. Cześć z nich oferuje różne rozwiązania dotyczące zamówień, promocje czy obniżki. Nie jeden z nich po kilku dniach zauważył drastyczny spadek zamówień, rozwiązanych umów czy brak płatności. Czy możemy coś zrobić?

TAK! Wspieraj małych polskich przedsiębiorców!

Piszemy o nich w naszym cyklu Polskie Kobiece Marki, które warto znać oraz w cyklu #KapitalneBabki – wywiady z bizneswomen.

W obecnie panującym czasie, nasza świadomość jest na wagę złota. Odpowiednio przemyślane decyzje zakupowe mogą budować patriotyzm ekonomiczny. Dbając o nasze wspólne dobro, powinniśmy przyczynić się do wsparcia małych, lokalnych przedsiębiorstw, ale też budować świadomość wśród bliskich. W dobie mediów społecznościowych to bardzo proste zadanie.

AKCJA ZAKOŃCZONA

#Kupuje = #Wspieram= #Pomagam #podajDalej #wspieramPolskieProdukty

Podziel się z innymi! Postem, grafiką, swoimi przemyśleniami, refleksją, zdjęciem z zakupów itp – nie bądź obojętny!

#KUPUJE #WSPIERAM #POMAGAM - wspieramy polskie produkty! Budujemy patriotyzm ekonomiczny!

Codziennie to właśnie TY decydujesz, o tym w którym kraju jakie zyski będą opodatkowane.

Nakładka na Facebooka

Stworzyliśmy własną nakładkę! Mam nadzieje, że się Wam spodoba!

Korzystajcie do woli!

Dostępny też tutaj: www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=513248486010933

To musisz wiedzieć!

Wydając swoje pieniądze, wpływamy na rozwój gospodarki naszego kraju. Są produkty, rzeczy które potrzebujemy, które kupujemy. W tym okresie wybieraj mądrze i rozsądnie. Najlepszym wyborem jest zawsze zakup produktu stworzonego od A do Z w naszym kraju. Czyli zawiera wartości dodatnie w naszym kraju. Pamiętaj, że wyprodukowane, wykorzystane czy skonsumowane w kraju – zostaje w kraju.

Ma to ogromny wpływ na wartość naszego polskiego PKB. Produkt Krajowy Brutto to jeden z podstawowych mierników dochodu narodowego. Jest to suma wysockich produktów, usług wytworzonych na terenie kraju w ciągu określonego czasu (najczęściej roku).

Konsekwentnie wpływa na wynagrodzenia pracowników, na wysokość zarobków. Wysokość wynagrodzeń jest ustala w pewien sposób. Jest ona pochodną wysokości PKB/os. Ważne: Jeśli gospodarka świetnie się rozwija, PKB wzrasta, to ludzie zarabiają więcej. Jeśli maleje, zarabiają mniej. Do tego potrzebna jest świadomość i całe zaangażowanie społeczeństwa. Aby żyło się nam lepiej, szczególnie już po tym trudnym okresie warto już teraz o to zadbać!

Jest to przyrost wartości powstały w skutek produkcji dobra lub wykonania usługi. Rachunkowo jest to różnica pomiędzy całkowitym przychodem ze sprzedaży a całkowitymi kosztami.

PKB jest sumą wydatków nabywców wartości dodanej na terenie kraju, a więc:
PKB = konsumpcja + inwestycje + wydatki rządowe + eksport – import + zmiana stanu zapasów
.

PKB = dochody z pracy + dochody z kapitału + dochody państwa + amortyzacja (Źródło: https://www.finanse21.pl)/co-to-jest-produkt-krajowy-brutto-pkb.html

To tak samo jak praca w grupie. Każdy ma odpowiednią wiedzę i umiejętności. Razem można osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę.

Nasze rady:

  • Czytaj etykiety, kod kreskowy zaczynający się od cyfry 590 to – polski produkt!
  • Kupuj tylko najpotrzebniejsze artykuły spożywcze – najlepiej w małym osiedlowym sklepiku czy u pani w warzywniaku
  • Wolny czas wykorzystaj efektownie! Kup polską grę planszową, może ebook?
  • Szukasz prezentu dla bliskiej osoby? Zamów go przez internet! Mała marak biżuterii, krem do ciała mało znanej polskiej manufaktury?
#KUPUJE #WSPIERAM #POMAGAM - wspieramy polskie produkty! Budujemy patriotyzm ekonomiczny!

A co wy radzicie?

Zostawcie w komentarzu informacje o swoich usługach, promocjach i ofertach!

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Feeria mieniących się kolorów w blasku zawsze świecącego słońca oraz…