Lakiery do paznokci – czy wiesz, że jest ich aż tyle?

Zapewne masz swój ulubiony lakier do paznokci, któremu jesteś wierna, ale może czas na jakąś zmianę? Może masz ochotę na eksperyment, na coś całkiem nowego? Czas zapewne nie pozwala ci na wnikliwą analizę tematu, ale w tym krótkim tekście znajdziesz skondensowane informacje, które być może zachęcą cię do odrobiny lakierowego szaleństwa.

Czy znasz wszystkie lakiery do paznokci, które zostaną wymienione poniżej?

 Początek będzie łatwy, bo wystąpią w nim bezbarwne lakiery do paznokci. Nie ma tu czego objaśniać: są pozbawione koloru i nabłyszczają jedynie płytkę. Mogą zawierać substancje odżywcze, ale w niewielkiej ilości, więc nie używaj ich jako środka pielęgnacyjnego. Podobnym produktem są lakiery transparentne. To nie jest synonim bezbarwnych – są to lakiery do paznokci barwne, ale nie prześwitujące.

Lakiery matowe czy z połyskiem?

Tak jak wszelkie inne lakiery, również i te do paznokci mogą być matowe albo połyskujące – lustrzane lub perłowe. Błyszczą także lakiery opalizujące, które reagują na kąt padania światła i stosownie do niego zmieniają kolor. Jeśli lubisz błyskotki, być może zdecydujesz się na lakier brokatowy, który zachwyci połyskującymi drobinkami. Możesz też wybrać lakiery z miniaturowymi serduszkami, trójkącikami, kwadracikami itp.

Na ogół lakier do paznokci nakładasz z nadzieją na to, że będzie trwały i nie popęka. Na płytkę nakładasz w tym celu specjalną bazę. Ale co powiesz na lakier pękający? Już po kilku minutach na paznokciach zaczynają w nim powstawać niepowtarzalne wzorki.

Nie lubisz czekać, aż lakier wyschnie?

Zastosuj szybkoschnący, a już po paru minutach od nałożenia możesz powrócić do wykonywania wszelkich codziennych i niecodziennych czynności. Jeśli chcesz mieć pewność, że jedno malowanie wystarczy, wybierz lakier kryjący. Stawiasz na trwałość? Sięgniesz więc zapewne po lakiery trwałe.

Nikt nie powiedział, że powierzchnia paznokcia musi być gładka. Możesz zastosować lakier strukturalny (piaskowy), a uzyskasz powierzchnię chropowatą, przypominającą nieco drobny piasek.

Czas na efekty specjalne.

Istnieją lakiery holograficzne, które nie tylko wspaniale się mienią, ale nawet dają efekt trójwymiarowości. A może wolisz lakier magnetyczny? W zestawie znajdziesz magnes, który po malowaniu przykładasz do paznokcia: tworzą się wtedy wzorki.

Wolisz coś bardziej skomplikowanego? W takim razie hybrydowe lakiery do paznokci to coś dla ciebie. Ponosisz go nawet przez trzy tygodnie, ale w tym celu po nałożeniu będziesz musiała go utwardzić przy pomocy specjalnej lampy.

Sporo tego, prawda? Na szczęście, jeśli chcesz poznać nowe lakiery do paznokci, sklep znajdziesz bez trudu w internecie.

 

Artykuł sponsorowany

Share