Laminowanie włosów w domu – jak uzyskać dobre efekty

Piękne, zadbane, a przede wszystkim zdrowo wyglądające włosy, dodają urody i uroku. To jeden z powodów dla których warto dołożyć starań, by nasze włosy były w jak najlepszej kondycji. Zabieg laminowania włosów w domu niekoniecznie wymaga wizyty w salonie fryzjerskim.

Wśród wielu popularnych zabiegów, które mają przywrócić nawet bardzo zniszczonym włosom witalność, jedno z czołowych miejsc zajmuje laminowanie włosów. Co ciekawe, zabieg laminowania włosów  można wykonać w salonie fryzjerskim, a także w domowym zaciszu. Można użyć przy laminowaniu włosów profesjonalnych produktów, jak i tych, które znajdziemy na przykład… w kuchni. Istotne w zabieganych czasach jest również to, że przeznaczony na tego typu pielęgnację włosów czas nie jest czasem straconym. Efekty są od razu zauważalne.

Laminowanie włosów – co daje

Efekty laminowania włosów to między innymi: zamknięte łuski włosów (a tym się charakteryzują piękne włosy), nabłyszczenie włosów i pozbycie się ich puszenia. Oprócz zniwelowania efektu porowatości włosów, zabieg ten sprawia, że włosy się nie plączą, stają się mocniejsze (w związku z czym się nie kruszą), nie mają widocznych rozdwojonych końcówek. Laminacja to metoda na skuteczną regenerację włosów. Można stwierdzić, że laminowanie to po prostu recepta na udaną fryzurę. I to dość uniwersalna. Zabieg jest przeznaczony dla kręconych włosów oraz prostych – a to dlatego, że nie zmienia on struktury włosów, ale wpływa pozytywnie na ich zdrowy wygląd.

Laminowanie włosów żelatyną i inne domowe sposoby

Profesjonalny zabieg laminowania włosów, który odbywa się w salonie fryzjerskim, to wykorzystanie keratyny i kosmetyków z jej zawartością. Jeśli chodzi o cenę takiego zabiegu, to jest ona uzależniona od długości włosów i rodzaju użytych kosmetyków. Fryzjer przed zabiegiem laminacji może też zastosować specjalne preparaty, które będą chronić włosy przed „wypłukaniem” z nich koloru. Jednak nie jest to jedyne wyjście. Drugim jest laminowanie włosów żelatyną w domowym zaciszu. Można taki zabieg wykonać raz na jakiś czas po myciu włosów. Żelatyna, podobnie jak keratyna, zamyka łuski włosów. Dzięki temu są one mocne i odporne na uszkodzenia. Laminacja włosów żelatyną to niejedyny sposób na regenerację przy użyciu łatwo dostępnych produktów. Laminować włosy możemy również, używając żelatyny z domieszką oleju arganowego i soku z cytryny – ten zabieg wykonuje się z kolei przed umyciem włosów. Bardzo skuteczne jest też laminowanie włosów z zastosowaniem siemienia lnianego. Warto zapoznać się z tym, jak przebiega laminowanie włosów żelatyną krok po kroku oraz z innymi zabiegami tego typu. Laminowanie włosów w domu to szereg opcji, które wyjdą na zdrowie naszym włosom i na pewno poprawią nam wygląd oraz samopoczucie.

Domowa laminacja to zabieg, którego efekty utrzymują się przez kilka myć. Nie można go też wykonywać po każdym myciu włosów, gdyż włosy staną się szorstkie. 

Artykuł sponsorowany

Share