Lampy do pokoju dziennego w stylu retro lub nowoczesnym. Jak wybrać, na co się zdecydować?

Kuchnia, łazienka, salon, korytarz, sypialnia – każde z tych pomieszczeń potrzebuje właściwego oświetlenia. Aby można było z niego korzystać również w nocy lub w przypadku, gdy jest pozbawione okien. A tym samym dostępu naturalnego światła. Każde z nich musi być urządzone funkcjonalnie i ze smakiem (czyli stylowo), dotyczy to również lamp. Czy lepiej wybrać lampy do salonu w stylu retro, czy może w nowoczesnym klimacie? Jakie lampy do pokoju dziennego? Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, w którym staramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

W pogoni za trendami – styl nowoczesny

Wszyscy, którzy podążają za modą, z pewnością w sklepie z oświetleniem będą pytać o lampy w stylu nowoczesnym. Jeśli Wasz pokój dzienny jest utrzymany w nowoczesnym stylu, który wyznacza minimalizm, ograniczenie palety barw, a także fantazyjne kształty, to również lampy powinny być utrzymane w podobnym klimacie. Krótko mówiąc: muszą zostać dopasowane do wystroju wnętrza. Producenci lamp dwoją się i troją, by zaspokoić ciągle zmieniające się potrzeby klientów i trafić w ich gusta. Właśnie dlatego wybór lamp w nowoczesnym stylu, w rozmaitych kształtach, z różnego rodzaju żarówkami, świecące na kilka sposobów w zależności od potrzeby chwili i nastroju, jest tak ogromny. Do nowoczesnych salonów pasują zarówno lampy wiszące, jak i stojące. A także połączenie obu modeli – tak, by każdy zakamarek był właściwie doświetlony.

Zwracając się ku przeszłości – styl retro

Istnieje pokaźna grupa ludzi, którzy z rozrzewnieniem patrzą w przeszłość, ścigają wspomnienia i właśnie z tego powodu, zakochani w poprzednich epokach, wybierają salony w stylu retro. Staromodne kanapy i fotele, stoły do kawy, komody – niektóre z tych mebli mogą być prawdziwymi, odrestaurowanymi antykami. Trzeba dobrać do nich odpowiednie modele lamp. Aby nie tylko właściwie oświetlały pokój dzienny, ale również by pasowały do niego stylem. Właśnie dlatego warto wybierać lampy, których klosze są stylizowane na poprzednie dekady. Dodadzą one pomieszczeniu sporo uroku, jak również będą pasowały do mebli w nim obecnych.

Który styl lamp wybrać?

Styl retro czy nieco futurystyczny klimat? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, tego, co nam się podoba, jaki klimat chcemy uzyskać, czym zachwycić gości. Pamiętajmy tylko by przy urządzaniu pokoju dziennego w konkretnym stylu pamiętać również o lampach. Muszą pasować estetycznie do całego pomieszczenia, a także spełniać swoją funkcję: dawać światło.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Oto pięć propozycji na casualowe stylizacje ze swetrem męskim w…