Legowisko dla psa – co powinieneś o nim wiedzieć?

Legowisko dla psa

W menonicie, gdy pod twój dach zdecydowałeś się przyjąć nowego czworonożnego członka rodziny, musisz koniecznie zapewnić mu odpowiednie wyposażenie. Choć wiele osób nie zwraca uwagi na to, gdzie śpi ich pies, warto wybrać dla niego odpowiednie legowisko dla psa. Po co kupować legowisko dla psa i gdzie je ustawić?

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Jeśli zdecydowałeś się kupić szczeniaka lub adoptować psa następnym krokiem będzie zakup odpowiednich artykułów dla niego. Obok takich niezbędników jak miska, obroża czy smycz, powinieneś kupić także odpowiednie legowisko dla psa, które znajdziesz na stronie: https://hubun.pl/32-legowisko-dla-psa Będzie ono stanowiło nie tylko miejsce, w którym pies może wypoczywać, ale także zapewni mu poczucie bezpieczeństwa oraz pozwoli ukoić jego emocje w różnych sytuacjach. Dowiedz się, dlaczego warto kupić legowisko dla psa i gdzie je ustawić.

Legowisko dla psa — czy jest potrzebne?

Odpowiedź brzmi tak. Choć wielu właścicieli psów nie przywiązuje uwagi do tego, gdzie ich czworonożny przyjaciel śpi, na podłodze, dywanie, kanapie czy w jego własnym łóżku, to pies zawsze powinien mieć swój własny kąt, w którym będzie czuł się bezpiecznie. Legowisko dla psa nie tylko da mu możliwość schronienia się w sytuacjach dla niego niekomfortowych, ale
i pozwoli mu zapanować nad nadmiernym rozemocjonowaniem np. w przypadku odwiedzin naszych gości. Legowisko dla psa pozostawia mu także wybór, gdzie pies chce w danym momencie spać. To także taka organizacja przestrzeni, która uchroni nas w nocy przed nadepnięciem na niego, gdy nie będzie miał swego stałego miejsca do spania, a będzie rozkładał się na podłodze po całym domu. Bardzo istotne jest przy tym, aby legowisko dla psa wybrać odpowiednio do jego potrzeb.

Gdzie ustawić legowisko dla psa?

Legowisko dla psa powinnyśmy ustawić w starannie przemyślanej lokalizacji. W przeciwnym wypadku pies nie będzie chciał w nim spać, a zmuszony do tego będzie się jedynie męczył się i stresował. Przede wszystkim miejsce na legowisko dla psa powinno być ciche i spokojne. Nie ustawiajmy go na korytarzu, którym często przychodzą domownicy, bo skutecznie uniemożliwi mu to odpoczynek. Najlepiej wybrać odległy kąt spokojnego pokoju o niezbyt intensywnym nasłonecznieniu. Dodatkowo unikamy ustawiania legowiska dla psa przy kaloryferze, który będzie grzał go zbyt mocny oraz w miejscach, gdzie panują przeciągi, czyli przy drzwiach i oknie. Zdecydowanie też unikajmy ustawiania legowiska dla psa w pobliżu telewizora i głośników, ponieważ hałas nie pozwoli mu wypocząć i spowoduje jego rozdrażnienie. 

Legowisko dla psa stanowi jego bezpieczny i spokojny kąt w domu, w którym będzie mógł odpocząć i zasnąć. Dlatego też tak ważne jest, aby nasz czworonożny przyjaciel posiadał swoje posłanie z dala od hałasu, przeciągów i gorąca tak, aby mógł zregenerować siły przed kolejnym emocjonującym dniem i zabawą z nami.

Materiał zewnętrzny

Share