Basen do ogrodu dla dziecka – co wybrać?

Basen do ogrodu dla dziecka

Kąpiel w basenie to dla dzieci świetny sposób na relaks i zabawę. Planując zakup basenu do ogrodu dla dziecka, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych przesłanek. Dobry basen to taki, który będzie odpowiadał konkretnym potrzebom.

Basen do ogrodu a wiek dziecka

Jednym z kluczowych aspektów, jakie należy uwzględnić, kupując basen ogrodowy, jest wiek dziecka. Dla najmłodszych pociech najbardziej odpowiednie są zwykłe baseny dmuchane, które można ustawić praktycznie w każdym miejscu. Po spuszczeniu powietrza wystarczy taki basen złożyć – zajmuje mało miejsca, więc można go zabrać na urlop czy działkę rekreacyjną. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Baseny dmuchane nie są jednak zbyt trwałe, ale z drugiej strony maluch szybko wyrasta z kąpieli w nim. W przypadku starszych dzieci sprawdzają się baseny rodzinne – rozporowe i stelażowe. Oczywiście podczas kąpieli dziecko musi znajdować się pod nadzorem dorosłych.

Basen do ogrodu dla dziecka – liczy się jakość

W sklepie S-MUMO można nabyć świetne jakościowo baseny ogrodowe wykonane z wysokogatunkowych materiałów. To szczególnie ważne, jeśli z takiego zbiornika mają korzystać dzieci. Przy tej okazji należy koniecznie zwrócić uwagę na wykończenie basenu. Nie powinien on mieć żadnych wystających elementów, o które można niechcący zawadzić i się skaleczyć. Jakość przekłada się również na trwałość i wytrzymałość zbiornika – najbardziej kalkuluje się inwestować w baseny sygnowane markami znanych producentów.

Nie zapomnij o basenowych akcesoriach!

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas kąpieli to także dbałość o czystość wody w basenie. Służą temu głównie pompa filtrująca oraz chemia basenowa. Niezwykle przydatny jest też zestaw czyszczący pozwalający usunąć ze zbiornika większe zanieczyszczenia w postaci np. liści lub innych resztek roślin. Nieprzyjemnego zapachu chloru, jaki towarzyszy stosowaniu chemii basenowej, można się łatwo pozbyć dzięki zabiegowi ozonowania wody. Korzystanie z basenu ułatwia z kolei specjalna drabinka przydatna głównie w przypadku basenów stelażowych.

Artykuł sponsorowany

Share