Maciej Sieradzky z Project Runway z kolekcją jesień-zima 2015/2016

Finalista pierwszej polskiej edycji programu Project Runway zaprezentował nową kolekcję na sezon jesień i zima 2015/2016. SINFUL MEADOW – tak nazywa się kolekcja – to jednocześnie debiut nowej linii MACIEK SIERADZKY. Pokaz odbył się w jednym z najpiękniejszych warszawskich biurowców, położnym na placu Małachowskiego. Mecenasem pokazu była firma HTC.

Estetyka, drapieżność i delikatność

SINFUL MEADOW to połączenie surowości naturalnych skór, ciężkich tkanin technicznych oraz niezwykle rzadko spotykanych w modzie materiałów z eterycznymi, sensualnymi formami. Kolekcja w subtelny sposób miksuje ze sobą skrajności, oscyluje pomiędzy ostrą, silną estetyką, podkreślając jednocześnie kobiecą delikatność i stawiając ją w przeciwwadze dla mocnych projektów. Wyraźnym akcentem kolekcji są męskie sylwetki kreujące współczesnego, nowoczesnego mężczyznę, który wykorzystuje modę do wyrażania siebie, swojej pozycji społecznej i charakteru. Mężczyzny, który jednocześnie potrafi bawić się konwencją i łamać stereotypy. Projekty SINFUL MEADOW to dominacja czerni z akcentami kolorów srebrnego i czerwonego.

Maciek Sieradzky_Marcin Silva Soto (1)

Nowa linia

Pierwszy indywidualny pokaz Sieradzky’ego był jednocześnie okazją do premiery nowej linii MACIEK SIERADZKY, w której znajdą się nie tylko stroje casualowe, ale także propozycje na szczególne okazje – skomplikowane konstrukcyjnie, często wykonane z ręcznie tworzonych tkanin. Charakteryzować je będzie także niecodzienne wzornictwo i krótkie serie w jakich będą produkowane. Projektami z najnowszej linii Sieradzky podkreśla estetykę, którą konsekwentnie prezentował
w programie Project Runway.

To co jeszcze rok temu było dla mnie niedoścignionym marzeniem, wczoraj stało się rzeczywistością. Dziękuję wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie dali mi dużo, naprawdę nieocenionego wsparcia – komentuje Maciek Sieradzky, projektant.

Kreatywna współpraca

Debiutancki pokaz Sieradzky’ego był kolejną okazją do współpracy projektanta z firmą HTC.
W kolekcji SINFUL MEADOW za sprawą oryginalnego dodatku w postaci paska z kieszonką
w całości wykonanego ze skóry, Sieradzky puszcza oko w stronę nowoczesnych
i dynamicznych osób które nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Na pokazie młodego projektanta pojawiła się cała plejada gwiazd, a wśród nich m.in.: Tomasz Ossoliński, Marcin Tyszka, Robert Kupisz, Sabrina Pilewicz, Tomaotomo, Jacob Birge czy Michał Witkowski. Największą uwagę przykuwały Joanna Jabłczyńska i Joanna Przetakiewicz.

 

materiały prasowe Heimapr

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Torebki damskie są kultowym dodatkiem, bez którego nie może obyć…