Makijaż jest moją peruką

Nie ma słów opisujących smutek jaki towarzyszy mi w dzisiejszym dniu. Choć nie znałam jej osobiście, była dla mnie kimś wyjątkowym. Od momentu, kiedy dowiedziałam się o niej w telewizji, była dla mnie uosobieniem prawdziwej wiary w sens istnienia człowieka. Przez te wszystkie miesiące dla mnie  sama osoba Talii była najważniejsza -a jej choroba była tylko dodatkiem. Niestety 16 lipca Talia przegrała walkę z rakiem…

Talia 2

Choć po policzku płyną mi łzy i mam świadomość, że nie ma sił na świecie, którym udałoby się wskrzesić małą Talię  mam świadomość, że chociaż miała 13 lat (nie doczekała 14stu) to pozostawiła po sobie kawałek dobrej historii, która powinna być nie tylko inspiracją, ale motywacją dla nas wszystkich do czerpania przyjemności z każdej chwili naszego życia.

talia5

Talia Castellano byłą młodą amerykanką, która prowadziła videoblog na Youtube. W swoich filmikach, pokazywała różne techniki  makijażu. Vbloga założył 2 lata temu. Jej makijaże były rewelacyjnie, młoda  nastoletnia dziewczyna zawstydziła nimi niejedną wizażystkę z długoletnim stażem. Talia byłą radosną, zabawną dziewczyną, u której w wieku 7 lat wykryto chorobę nowotworową- nerwiaka płodowego oraz białaczkę. Pomimo choroby i braku włosów na głowie oddała się swojej pasji i zamieszczała filmiki.

 Talia mawiała: Makijaż jest moją peruką.

Podpisała umowę z producentem kosmetyków CoverGirl  i stał się jej ambasadorką.

talia3

Obejrzyjcie jej filmiki! Ona kompletnie się nie przejmowała chorobą i tym, że nie ma włosów na głowie. Zależało jej tylko na tym, aby ktoś dostrzegł jej makijaż, aby ktoś wykonał go wg jej instrukcji. Po kilku tygodniach stałą się niesamowicie popularna jej profil subskrybuje prawie 850 tysięcy osób. Filmiki obejrzało 40 milionów ludzi. Liczby te stale rosną. Kilka tygodni temu publikowała troszkę smutniejsze nagrania dotyczące jej stanu zdrowia.

Talia wałczyła do samego końca, przeszła  transfuzje krwi, chemioterapię i radioterapię.

talia6
W jednym z filmów wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na ich nagrywanie:

Kiedy nakładam makijaż, czuję, że mogę podkreślić rzeczy, które w sobie lubię. Czuję, że kiedy ktoś na mnie patrzy, widzi mój make-up, a nie łysą głowę. Chcę sprawić, aby młode dziewczyny, młodzież, dorośli, ktokolwiek poczuli się lepiej dzięki makijażowi. Nie lubię peruk… Kiedy mam jakąś na głowie, czuję, że nie jestem sobą.
Link do Video Bloga TUTAJ

Talia Castellano (TaliaJoy18)

Fcebook http://www.facebook.com/TaliaCastellanoTaliaJoy18

talia10

Fot. www.lipstickalley.com, www.pheed.com, www.mydaymylifexo.blogspot.com, www.judithkemunto.blogspot.com, www.facebook.com

 

Ewelina Salwuk-Marko (Goczling)

Share