MAŁA CZARNA I SOUTACHE – ZWIĄZEK IDEALNY

– Nie mam co na siebie włożyć!

Ile razy powiedziałaś to zdanie, mimo, że szafa pęka w szwach? A partner łypie okiem zza biurka, bo wie, że już za chwilę pójdziesz na zakupy po nową, która nie dość, że nie mieści się w szafie, to włożysz ją tylko raz, bo przecież nie wypada ciągle chodzić w tym samym.

Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś sama i… że jest prosty sposób na zachowanie miejsca w twojej szafie! Wystarczy klasyczna mała czarna, z której wyczarujesz setki eleganckich kreacji przy pomocy niepowtarzalnej biżuterii. Ciągle to samo? Nie z tą biżuterią!

Sutasz lub z francuskiego soutache to ręcznie szyta biżuteria ze sznurków o tej samej nazwie.

Jest to niezwykle pracochłonna technika znana od wieków.  Dziś wróciła do łask i na stałe weszła na salony na całym świecie. Noszą je takie gwiazdy jak Doda, Siena Miller, Kelly Osbourne, Macademian Girl i Cynthia Nixon grająca rolę Mirandy w „Seksie w wielkim mieście”. Co ważne, wielu rękodzielników realizuje swoje projekty tylko w jednym egzemplarzu, co czyni ją wyjątkową i unikatową!

Macademian Girl żródło www.macademiangirl.com
Macademian Girl źródło www.macademiangirl.com fot. Ewa Motylewska

Jak dobrać odpowiednią biżuterię?

Z małą czarną to proste – po prostu dobierz takie kolory, jakie lubisz, do czerni pasuje absolutnie wszystko! Możesz postawić na same kolczyki lub sam naszyjnik albo zaszaleć i olśnić całym kompletem. Stylizacji może dopełnić też odpowiednia torebka, buty lub marynarka.

Oto kilka propozycji:

[gm album=208]

Gdzie szukać?

Na próżno szukać biżuterii sutasz w popularnych sklepach jubilerskich, czy sklepach z akcesoriami. Najlepszym i najtańszym źródłem jest internet. Rękodzielnicy ogłaszają się na różnych serwisach, olx.pl, allegro.pl, pakamera.pl, etsy.com, np. ARTulaSHOP  https://www.etsy.com/shop/ARTulaSHOP?ref=shop_sugg

Większość z nich prowadzi również blogi lub ma funpage na facebook’u, tam możesz też poszukać inspiracji. https://www.facebook.com/artula.decor/

Na co zwrócić uwagę?

Kupując kolczyki sutasz zwróć uwagę na jakość wykonania. Możesz też poprosić o zdjęcie tyłu. Ze względu na to, że są one ręcznie szyte tylko nieliczne są dwustronne, ale ważne jest, żeby wykończenie drugiej strony nie wyglądało tandetnie. Sprawdź też wymiary- zdjęcia nie zawsze oddają rzeczywisty rozmiar kolczyka.

Autor artykułu: Urszula ARTula

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie wszyscy mężczyźni relaksują się w czasie zakupów i najczęściej…