Malowanie po numerach – twórcze zajęcie dla całej rodziny!

malowanie po numerach

Szukasz kreatywnego hobby, które umili Ci długie zimowe wieczory? A może zależy Ci na aktywności angażującej też Twoich bliskich? Poznaj malowanie po numerach, które relaksuje, uwalnia od stresu i wzmacnia kreatywne umiejętności!

W ostatnim czasie, ze względu na panującą sytuacje większość naszych aktywności przenosimy do pomieszczeń. Coraz częściej pracujemy zdalnie, lub w trybie hybrydowym. Część z nas ma w tym okresie mniej energii i zauważa znaczny spadek motywacji. Często odczuwamy zmęczenie, mamy problem z koncentracją. Dlatego tak istotne jest dbanie w tym czasie o swoje samopoczucie. Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna są nieocenionym wsparciem. Warto jednak znaleźć nowe, ciekawe hobby które dodatkowo może stymulować nasz mózg i uczyć uważności. Za pomocą malowania obrazów po numerach możemy zyskać znacznie więcej niż myślimy. To genialny sposób na spędzenie czasu w samotności lub na pielęgnowaniu radosnych chwil z rodziną.

Malowanie po numerach – co to jest?

Jeśli wydaje Ci się, że obrazy malarskie tworzone po numerach są skomplikowane – nic bardziej mylnego. Samodzielne malowanie obrazów po numerach to zajęcie odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz seniorów. Warto wiedzieć, że do wyboru masz różne stopnie trudności, producenci już na poczatku oferują możliwość rozwoju. Może Ci się kojarzyć z kolorowankami z dzieciństwa, jednak w tym przypadku zamiast wzoru na kartce otrzymujesz płótno z ponumerowanymi polami, farby i pędzle. A Twoim zadaniem jest pokolorowanie każdego pola odpowiednim kolorem farby. Przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia ponumerowany szablon zmieni się w piękny obraz, który z dumą będziesz mogła powiesić na ścianie.

Stopnie trudności

Jak wspomnieliśmy istnieją różne stopnie trudności: bardzo łatwe, łatwe, średnio zaawansowane , zaawanasowane i miaster. Bardzo łatwe i łatwe, polecane są dla dzieci, które bez problemu stworzą swoje pierwsze dzieło, malowane po numerach. Charakteryzuje sie regularnością kształtów, a pola są nieco większe, dzięki czemu łatwiej i szybciej jest je pokolorować. Średniozaawansowane, polecamy już dla osób dorosłych, tu potrzeba większej staranności i skupienia. Obszary są bardziej szczegółowe i nieco mniejsze. Zawansowany i master, mają bardzo małe pola, które mogą mieć kilka milimetrów. Są one bardzo skomplikowane i wymagają ogromnej precyzji i staranności. W przypadku master, jeśli wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo, obraz ręcznie malowany będzie wyglądał jak prawdziwe dzieło sztuki!

Malowanie po numerach dla dorosłych – nieocenione korzyści

Późne powroty do domu, stresująca praca i brak czasu dla siebie – tak właśnie wyglądają dni niejednej z nas. Warto w tym zabieganiu zadbać o wieczorny relaks i odpoczynek. Ulubiona muzyka w tle, kieliszek dobrego wina oraz zestaw do malowania po numerach z jednym spośród setek motywów sprawią, że długie wieczory mogą stać się momentami, na które będziesz czekała z utęsknieniem. Codzienne malowanie obrazu doda Ci motywacji i energii oraz uwolni od zimowego stresu. Ten sposób polecany jest szczególnie dla zapracowanych, zestresowanych osób.

malowanie po numerach
malowanie po numerach dla dorosłych
Malowanie po numerach dostępne na www.zuty.pl

Obraz ręcznie malowany – wspaniałe hobby dla dzieci

Malowanie po numerach to świetne zajęcie również dla dzieci. Sprawdzi się nie tylko w zimowe wieczory, ale też podczas ferii i wakacji. Tak naprawde, pasuje w każdy możliwy wspólny czas. Tworzenie obrazu na płótnie po numerach to doskonała okazja do rozwijania wśród dzieci nowych pasji i umiejętności oraz możliwość nauki cierpliwości i koncentracji. Wspólne malowanie obrazu po numerach to sposób na zaangażowanie do zabawy całej rodziny i sposobność nie tylko do świetnej zabawy, ale też ciekawych rozmów i poszerzania wiedzy z historii sztuki.

malowanie po numerach dla dzieci
Malowanie po numerach dostępne na www.zuty.pl

Obrazy malarskie po numerach – dlaczego to hobby dla Ciebie?

Nie da się ukryć, że malowanie liczbami oprócz faktu, że wzmacnia kreatywne umiejętności, które już posiadamy, pozwala też na ich doskonalenie. Odtwarzanie obrazów wielkich artystów po numerach, pomaga zrozumieć krok po kroku jak powstawały. Wiele osób, które rozpoczynały swoją przygodę z malowaniem liczbami, chcąc się uwolnić od codziennego stresu, odkrywało, że jest to zajęcie niezwykle ekscytujące i wciągające.

Malowanie po numerach – okazja do zmiany dekoracji

Tworząc obrazy malarskie, mamy okazję na własne oczy zobaczyć, jak sztuka ożywa, co daje nam poczucie satysfakcji i dumy. Ukończone obrazy są wspaniałym pomysłem na odświeżenie domowych dekoracji. Taka galeria obrazów, namalowana razem z członkami rodziny zachwyci odwiedzających gości.

Rewelacyjny pomysł na prezent

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, takie obrazy malarskie malowane samodzielnie po numerach mogą okazać sie genialnym rozwiązaniem. Jest to niecodzienny i oryginalny pomysł, aby sprawić komuś radość. Warto wiedzieć, że oprócz zaskoczenia, dajemy coś znacznie więcej bliskiej osobie. Takie malowanie po numerach jest świetnym sposobem na relaks, odprężenie. Szczególnie jeśli dana osoba, jest przepracowana, czuje napięcie i ogromny stres. Odpowiednio dobrany obraz, ofiaruje chwile spokoju, wyciszenia i błogości. Niejednokrotnie można w samotności zebrać myśli. Poza tym takie malowanie po numerach, jest świetną lekcją koncentracji. Poprzez uważność, uczymy sie skupienia, ćwiczymy nasz mózg. Stymulujemy go do pracy. Nasz mózg pod tym kątem działa jak nasze mięśnie, należy go ćwiczyć, aby odpowiednio działał i służył nam przez długie lata.

Malowanie po numerach to ciekawy sposób na samodzielne tworzenie obrazów, bez wątpienia warto spróbować i mimo braku doświadczenia, stać się artystą i stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Anna Abramowska

Share