Dzika Uczta – wiosenny zlot food trucków i restauracji

Dzika Uczta

Wyśmienite burgery w tym z mięsa krokodyla, chińskie pierożki, japońskie naleśniki, włoskie zapiekane makarony, dania kuchni indyjskiej, amerykańskie corn dogi. To tylko niewielka część smakołyków z całego świata, których w dniach 2-3 kwietnia będzie można skosztować podczas Zlotu food trucków i restauracji Dzika Uczta (www.dzikauczta.pl) w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu. W tych dniach najbardziej znane food trucki i restauracje zaprezentują swoje autorskie i wyszukane potrawy oraz klasykę jedzenia ulicznego! W tym samym czasie w hali Czasoprzestrzeni odbędzie się wyjątkowy festiwal #KupujŚwiadomie (www.kupujswiadomie.pl), w którym udział weźmie 150 wystawców z całej Polski.

WSTĘP BEZPŁATNY

Street food z całego świata

Smakosze kuchni ulicznej będą mieli okazję pobudzić swoje kubki smakowe i spróbować potraw z całego świata. Wśród licznych wystawców znajdą się przedstawiciele kuchni chińskiej, japońskiej, libańskiej, włoskiej, bałkańskiej, indyjskiej, amerykańskiej, portugalskiej. Nie zabraknie kultowych dań, takich jak quesadilla, burgery, mac&cheese, hot-dogi, jak i autorskich przysmaków o oryginalnych recepturach. Miłośnicy słodkości będą zachwyceni pysznymi goframi i naleśnikami. Zapowiada się prawdziwa uczta dla podniebienia!

Mobilne kawiarnie

Festiwal Dzika Uczta to nie tylko wyborne jedzenie. Na zlocie food trucków zaparkują mobilne kawiarnie z aromatyczną kawą, przedstawiciele polskich palarni najlepszych ziaren kaw. Nie zabraknie także innych świetnych trunków przygotowanych z owoców i warzyw. Lemoniady przygotowywane z naturalnych składników na oczach kupujących orzeźwią i zachwycą swoim niepowtarzalnym smakiem każdego, kto ich spróbuje. Fani yerby także będą zadowoleni. Dopełnieniem będzie rzemieślnicze piwo, wyborne wino i autorskie drinki.

Smakołyki dla dzieci

Zlot skierowany jest do wszystkich, dlatego możecie zabrać swoje pociechy. Dla nich szefowie kuchni przygotują specjalnie wyselekcjonowane dania z najlepszych składników., delikatne i bardzo smaczne, które przypadną do gustu każdemu dziecku!

Rzemieślniczy browar

Podczas zlotu Dzika Uczta od lat dużym zainteresowaniem cieszą się lokalne browary. IPA, APA, pszeniczne, czy smakowe – od lat uwielbiają goście naszych targów. Smakosze piwa na pewno znajdą coś dla siebie.

Serowa Uczta

Nowością i jednocześnie doskonałym uzupełnieniem Dzikiej Uczty, będzie Serowa Uczta, podczas której swoje oferty zaprezentują lokalni serowarzy. Będziecie mogli kupić sery z mleka krowiego, a także koziego: świeże sery twarogowe, podpuszczkowe z ziołami,  dojrzałe, a także pyszne wariacje na słodko. Do serów doskonale pasują oliwki, które również będziecie mogli kupić, wybierając spośród wielu rodzajów. A jeśli mamy już sery, oliwki, to nie może zabraknąć wina. Stoiska z winem znajdziecie w hali Czasoprzestrzeń, gdzie w tym samym czasie będzie odbywał się Festiwal Słodko Gorzko.

Kupuj świadomie!

Festiwal #KupujŚwiadomie kolejny  odbywa się w konkretnym celu! Przypomina o racjonalnych i przemyślanych zakupach, które mają znaczenie także podczas kupowania różnych dań. Świadomość zakupów, to także wsparcie rodzimych i lokalnych przedsiębiorców. Dzięki takiemu wsparciu przyczyniasz się do rozwoju ich biznesu, a także naszej gospodarki.

Najedz się do syta, a potem…

Podczas Dzikiej Uczty w ramach festiwalu #KupujŚwiadomie odbędą się Targi mody autorskiej Fashion Meeting, Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty, Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi, a także Festiwal słodkości, kawy i czekolady Słodko Gorzko, którym przyświeca idea racjonalnych zakupów.

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/2077733282402302

www.kupujswiadomie.pl

www.dzikauczta.pl


Kiedy?
2-3 kwietnia w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza Dziką Ucztą pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/434646048399416

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/399991628595396

Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/627099865015049

Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady

www.slodkogorzkofestiwal.pl

www.facebook.com/events/647699709804866

Serowa Uczta

www.facebook.com/events/368058264960663

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Dzika Uczta, Fashion Meeting, Natural Beauty, Zielono Mi, Słodko Gorzko

Share