Wiosenny, aromatyczny Festiwal słodkości, kawy i czekolady Słodko Gorzko

Smakowite ciasta, wyborne praliny i kuszące czekolady, a do tego cudownie aromatyczna kawa. Te i wiele innych wyjątkowych przysmaków będzie można spróbować w dniach 2-3 kwietnia podczas Festiwalu słodkości, kawy i czekolady Słodko Gorzko (www.slodkogorzkofestiwal.pl) w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu. Już po raz kolejny nasze kubki smakowe rozpalą słodkie manufaktury, kawiarnie i czekoladziarnie z całej Polski! Słodko Gorzko będzie częścią wielkiego festiwalu #KupujŚwiadomie (www.kupujswiadomie.pl), w którym udział weźmie 150 wystawców z całej Polski.

WSTĘP BEZPŁATNY

Idealny weekend we Wrocławiu!

Cudowny, słodki zapach świeżych, pysznych ciast, intensywny aromat świeżej, najlepszej kawy, aksamitna konsystencja ręcznie przygotowanej czekolady, wyjątkowe owoce oblane gorącą czekoladą. A do tego wspaniała baklawa, greckie ciasteczka z chałwą, rachatłukum, miody i wina z różnych regionów. To zaledwie mały wycinek tego, co czekać będzie na Was podczas festiwalu Słodko Gorzko. Zabierzcie znajomych i przyjdźcie delektować się pysznymi smakami i zapachami, również w wersji wegańskiej.

Ekologiczne słodycze i fit przysmaki w jednym miejscu

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników słodkości i wybornej kawy. Podczas festiwalu Słodko Gorzko we Wrocławiu każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli delektować się ręcznie przygotowywanymi babeczkami i ciastami oraz czekoladami z rzadkich, aromatycznych ziaren kakaowca. Jeśli zależy Ci na zdrowych i ekologicznych przysmakach bez chemicznych dodatków i spulchniaczy, to na pewno się nie zawiedziesz. Wśród rozpływających się w ustach brownie i francuskich makaroników znajdziesz również wegańskie serniki bez mleka oraz dietetyczne fit ciasta. Lubicie baklawę i rachatłukum? Jeśli tak, zapraszamy na Słodko Gorzko, gdzie będziecie mogli bez końca delektować się tą cudowną słodyczą. Chcielibyście spróbować dżemu z papryki? Takie przysmaki znajdziecie na festiwalu.

Zmysłowa kawa z polskich palarni

Ponieważ słodycze i kawa idą ze sobą w parze, nie może jej zabraknąć na festiwalu Słodko Gorzko. Rzemieślnicze palarnie oraz kawiarnie zaprezentują kawy z najdalszych zakątków świata oraz swoje autorskie mieszanki o cudownych aromatach. Fani świeżo mielonej kawy oprócz degustacji, będą mieli okazję porozmawiać o jej pozytywnych właściwościach z samymi właścicielami palarni, którzy będą obecni na festiwalu.

Manufaktury

Najlepsze produkty prosto od rzemieślników dostępne będą tylko podczas festiwalu. Takich przysmaków nie dostaniecie w znanych supermarketach. Najlepsze ciasta, ciasteczka, pralinki, czekoladki i inne pyszności. Rzemieślnicze manufaktury, opierają swoje receptury, na przepisach z dawnych lat. Nierzadko są to przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego nierzadko, próbując jakiś rarytas, możemy przenieść się w najlepszy okres naszego życia, do czasów dzieciństwa czy na wakacje u babci.

#KupujŚwiadomie – kolejna edycja!

Równolegle podczas targów odbędzie się znany wszystkim we Wrocławiu Festiwal #KupujŚwiadomie, który przypomina o zakupach polegających na odpowiednim wyborze. Racjonalne zakupy, mają ogromny wpływ na nasze środowisko i to jak żyjemy. W czasach wzmożonego konsumpcjonizmu świadome zakupy są bardzo ważne. Dzięki nim, możemy także wspierać rodzimych twórców i przyczynić się do rozwoju polskiej gospodarki.

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/647699709804866

www.kupujswiadomie.pl

www.slodkogorzkofestiwal.pl


Kiedy?
2-3 kwietnia w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza Słodko Gorzko pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/434646048399416

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/399991628595396

Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/627099865015049

Dzika Uczta – zlot food trucków i restauracji

www.dzikauczta.pl

www.facebook.com/events/2077733282402302

Serowa Uczta

www.facebook.com/events/368058264960663

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Słodko Gorzko, Dzika Uczta, Fashion Meeting, Natural Beauty, Zielono  Mi

Share