Czy warto wybrać kawiarkę włoską?

kawiarkę włoską

Osobom szukającym alternatywy dla ekspresu do kawy można śmiało polecić włoską kawiarkę. Nie zajmuje wiele miejsca, do jej używania wystarczy kuchenka. Kawa przygotowana w kawiarce wyróżnia się intensywnym aromatem i głębokim smakiem. Miłośnicy tego napoju będą zachwyceni. Dostępne są nawet elektryczne kawiarki włoskie z funkcją spieniania mleka. Do produkcji kawiarek sięga się po rozmaite materiały, urządzenia te różnią się także kształtem, pojemnością, kolorystyką, wzornictwem.

Jakie są dostępne włoskie kawiarki?

Kawiarka pojawiła się na początku XX wieku i szybko zyskała na popularności. Urządzenie opatentował Włoch, który specjalizował się w produkcji urządzeń do zaparzania kawy. Ludzie byli zachwyceni niezwykłym smakiem i aromatem napojów przygotowanych w kawiarkach. Obecnie urządzenia te nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, stanowią świetną alternatywę dla drogich i wielkogabarytowych ekspresów do kawy. Jak widać, nie trzeba wydawać wielu pieniędzy ani zagracać kuchni, aby móc każdego dnia raczyć się pyszną kawą. Kawiarki włoskie ze sklepu Scapol są urządzeniami mobilnymi, więc można zabrać je ze sobą niemalże wszędzie. Nie ma potrzeby rozstawania się z nimi na czas podróży. Kawiarki mogą być wykonane z aluminium, stali lub ceramiki. Klasyczne modele były aluminiowe, ale obecnie są one coraz bardziej wypierane przez trwałe i łatwiejsze w czyszczeniu kawiarki ze stali nierdzewnej. Na uwagę zasługują też bardzo eleganckie kawiarki z pojemnikiem ceramicznym. Tradycyjna kawiarka ma kanciaste kształty, ale modele metalowe cechują się tym, że są okrągłe i zazwyczaj gładkie.

Na jakie się zdecydować urządzenie do parzenia kawy?

Na szczególną uwagę zasługują kawiarki Bialetti, do ich produkcji sięga się po wysokiej jakości materiały, wolne od toksycznych substancji. Są wzbogacone o grube dno, co pozwala się cieszyć ciepłym napojem przez długi czas. W zależności od wybranego modelu, w kawiarce można przygotować za jednym razem od dwóch do nawet osiemnastu kaw. Należy wobec tego kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami podczas wybierania tego urządzenia. Jeśli ktoś pije sporo kawy lub w domu znajduje się wiele osób, to należy wybrać większą kawiarkę. Klasyczna służy do parzenia aromatycznego espresso, ale jeśli wybierze się model 2w1, to będzie można przygotować także pyszne cappuccino z pianką. Sklep z kawiarkami ma do zaoferowania urządzenia na kuchenki gazowe, elektryczne i nawet indukcyjnie. Najtańsze są tradycyjne kawiarki aluminiowe, o kanciastych kształtach. Znajdzie się też coś dla bardziej wymagających klientów, czyli designerskie kawiarki, mogą być eleganckie, mieć futurystyczne wzornictwo.

Artykuł sponsorowany

Share