Masaż – dobry sposób na złagodzenie bólu kręgosłupa

Kręgosłup to bardzo wrażliwa część naszego organizmu, reagująca bólem na zmęczenie wywołane długim staniem czy siedzeniem lub też niewłaściwą postawą. W wieku starszym ból powodują zwyrodnienia, w każdym wieku – uszkodzenia dysku spowodowane przeciążeniem (niewłaściwe podnoszenie i dźwiganie ciężarów). Bardzo częstą przyczyną są wady postawy, a także stres, który skutkuje podwyższonym napięciem mięśni. Najbardziej narażone na ból są dwa odcinki kręgosłupa – to odcinek szyjny i lędźwiowy.

masaż

Masaż – leczenie bólów kręgosłupa i nie tylko

Masaż może być stosowany w różnych celach: dla złagodzenia bólu i napięcia mięśniowego, dla odstresowania i relaksu.

Jedynym przeciwwskazaniem są stany zapalne w obrębie kręgosłupa.

Masaż leczniczy trwa około 25 – 30 minut. Pakiet obejmuje 10 sesji. Jest wykonywany przez profesjonalnego rehabilitanta. Prawidłowo wykonany masaż pozwala na poprawę krążenia, likwidację obrzęków i napięcia mięśniowego, działa rozluźniająco i uspokajająco, odstresowuje.

Przy masażu można stosować też preparaty (kremy, żele, balsamy, maści) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Odpowiednio wykonany masaż-drenaż limfatyczny polegający na manualnym ucisku stosuje się przy schorzeniach układu naczyń limfatycznych oraz obrzękach kończyn.

Masaż, który odpręża i relaksuje

Po całym dniu pracy kręgosłup, poddawany przeciążeniom, pozostający w niewłaściwej pozycji, utrzymywany przez spięte mięśnie, odmawia posłuszeństwa, co daje się odczuć jako bóle pleców. Masaż relaksacyjny, w komfortowych warunkach, przy użyciu aromatycznych kosmetyków, pozwala na odstresowanie i wypoczynek. W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MULTIMED w Warszawie proponowane są masaże całego ciała, pozwalające pozbyć się też bólu kończyn i stawów. Trwają godzinę lub półtorej. Usuwają dolegliwości i zmęczenie, poprawiając nastrój, dodają energii, odnawiają siły.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Obok pięknej modelki pojawił się również seksowny Marlon Teixeira!