Materac dla alergika – który wybrać?

materac-dla-alergika

Dobry, spokojny sen to obok zdrowego odżywania podstawa higienicznego trybu życia. Aby sobie zapewnić odpowiedni odpoczynek, należy zwrócić szczególną uwagę na właściwy materac. Jego zadaniem jest nie tylko utrzymanie kręgosłupa w dobrej kondycji, ale także ma zagwarantować zdrowy sen – bez bakterii, grzybów czy roztoczy, niebezpiecznych szczególnie dla alergików. Jaki materac dla alergika kupić?

Najlepszy materac dla alergika

Osób cierpiących na różnego rodzaju alergie przybywa z roku na rok. Ci, którzy się z nią zmagają muszą pamiętać o wielu codziennych kwestiach, a jedną z nich jest wybór odpowiedniego materaca antyalergicznego. Na co zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim  musi się on cechować doskonałą cyrkulacją powietrza. Tylko odpowiedniemu odprowadzaniu wilgoci zapobiegnie się zalegania pleśni i grzybów. Wybierając materac antyalergiczny niezwykle ważny jest materiał, z którego jest wykonany. Uważać bowiem należy, żeby on sam nie uczulał osoby użytkującej. Istotny jest sposób układania poszczególnych warstw materiałów. Kluczowym jest, aby powietrze pomiędzy nimi poruszało się swobodnie zachowując właściwą cyrkulację. Jaki materiał zatem wybrać?

Dla osób cierpiących na alergię nie wskazane są materace wykonane z surowców naturalnych. Owcza wełna, pianka kokosowa czy końskie włosie to idealne siedlisko roztoczy, pleśni i grzybów. Dodatkowo materiał taki bardzo trudno utrzymać w należytej czystości, co dodatkowo wpływa na ich niekorzystne działanie. Do najczęściej wybieranych materacy dla alergików należą te wykonane pianki i lateksu. Struktura nowoczesnych pianek zapewni dobrą wymianę powietrza, odparowuje wilgoć, a to uniemożliwia rozwój pleśni i grzybów. pianka termoelastyczna – dzięki właściwościom przeciwdrobnoustrojowym – jest dobrym wyborem przy alergii na roztocza.

Antyalergiczny pokrowiec na materac – dobra alternatywa dla alergików

Roztocza w materacu mogą być prawdziwą uciążliwością dla niejednego alergika. Aby nie dopuścić do ich rozprzestrzeniania się warto przemyśleć specjalny, antyalergiczny pokrowiec na materac. Stosuje się go jako zewnętrzne zabezpieczenie materaca umożliwiające utrzymanie właściwej czystości i higieny posłania. Dzięki gęsto splecionym mikrowłóknom stanowią doskonałą barierę dla roztoczy, które – żywiąc się martwym naskórkiem – najbardziej upodobały sobie materace i pościele. Tego typu rozwiązanie należy do niezwykle wygodnych możliwości utrzymania materaca w czystości, dlatego przeznaczone jest nie tylko dla osób z dolegliwościami alergicznymi, ale również dla każdego ceniącego sobie wysoką jakość snu. Ze względów higienicznych, pokrowce powinny być prane kilka razy w roku. Zapewnienie sobie właściwych zabezpieczeń przed grzybami, pleśniami czy roztoczami sprawi, że każdy obudzi się wypoczęty.

Artykuł sponsorowany

Share