Kosmetyki naturalne dla każdej kobiety

Piękno pochodzące z natury – to w ostatnich latach jedno z najczęściej powtarzanych haseł. Kosmetyki naturalne na dobre weszły do asortymentu wielu drogerii i sklepów internetowych, szybko zaskarbiając sobie zainteresowanie milionów kobiet. Na czym polega fenomen naturalnych kosmetyków?

  1. Z czego składają się kosmetyki naturalne?
  2. Naturalne kosmetyki na wyciągnięcie ręki
  3. Popularność azjatyckich, naturalnych kosmetyków

Naturalne kosmetyki produkowane są bez wykorzystania substancji sztucznych. Cechują się prostym i krótkim składem oraz uniwersalnością – wiele z nich można stosować bez względu na wiek oraz typ skóry.

Z czego składają się kosmetyki naturalne?

Jak sama nazwa wskazuje, w składzie kosmetyków naturalnych znajdują się jedynie naturalne składniki. Zalicza się do nich wyciągi z roślin i ziół, a także wodę oraz nieliczne substancje konserwujące, przedłużające trwałość produktów. Aby kosmetyki mogły być nazywane ekologicznymi lub organicznymi, powinny być wytworzone z roślin z certyfikowanych upraw ekologicznych, poddawanych ścisłej kontroli. Nie są to rośliny nawożone nawozami sztucznymi, a jedynie naturalnymi. Taki kosmetyk powinien być również odpowiednio zapakowany, zarówno w opakowanie jednostkowe, jak i zewnętrzne, np. kartonik.

Popularność azjatyckich, naturalnych kosmetyków 

Kosmetyki organiczne swoją popularność zawdzięczają Azjatkom., które znane są z dbałości o urodę. Podczas gdy Europejki inwestowały w kosmetyki, których zadaniem było maskowanie mankamentów skóry, Azjatki szły w drugą stronę i dbały o to, aby niedoskonałości nie powstawały. Z czasem koreańskie kosmetyki naturalne  zyskały popularność również na starym kontynencie, a wraz z jej wzrostem, zaczęły pojawiać się firmy, które produkowały kosmetyki organiczne na miejscu. Dzięki temu ekologiczne produkty stały się dostępniejsze dla większej grupy klientów.

Naturalne kosmetyki na wyciągnięcie ręki

Jeszcze kilka lat temu ekologiczne kosmetyki były dostępne jedynie dla osób majętnych, które mogły pozwolić sobie na wydanie sporej kwoty na jeden produkt. Obecnie kremy naturalne, mydła i balsamy do ciała, a nawet szampony czy kosmetyki kolorowe dostępne są w niemal każdej drogerii. W swojej ofercie ma je również internetowy sklep z kosmetykami naturalnymi, w którym można znaleźć produkty do oczyszczania oraz pielęgnacji ciała, a także kosmetyki do makijażu i demakijażu. Wiele z nich to polskie kosmetyki naturalne, a więc produkty wytwarzane w całości w Polsce, według rodzimej receptury i z lokalnych składników.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sprawdź, co gwiazdy mówią na temat twojej kariery i biznesu…