Meble kuchenne na wymiar – na co zwrócić uwagę?

meble na wymiar

Urządzając swoje domostwo, zawsze zależy nam na tym, by było i praktycznie, i estetycznie. Dlatego też najczęściej wybieramy meble kuchenne na wymiar, zamiast gotowych zestawów. Na co zatem zwrócić uwagę podczas jej komponowania i pracy fachowców? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika na ten temat.

Meble kuchenne na wymiar – czym się charakteryzują?

Wybieranie takiej opcji jak meble kuchenne na wymiar możemy stworzyć swoją oryginalną, niepowtarzalną kuchnię. Nie musimy decydować się na gotowe rozwiązania, fronty czy układ szafek. Wszystko możemy zaprojektować sami lub z pomocą profesjonalistów, w tym nie tylko projektantów wnętrz, ale fachowców, którzy na co dzień takie meble montują. Zawsze w takim przypadku możemy poradzić się jak np. rozmieścić szafki kuchenne na wymiar, czy wybrać wyspę, czy też zdecydować się na otwartą kuchnię. Meble kuchenne na wymiar mają swoją przewagę nad gotowymi, ponieważ możemy je dowolnie zmodyfikować, jeśli chodzi o wykończenie, styl i detale.

Szafki kuchenne na wymiar – jak je rozplanować?

Mimo że projektując kuchnię, będziemy mieli styczność z wieloma specjalistami, sami musimy też wiedzieć, jaki efekt chcemy uzyskać. Żelazną podstawą podczas procesu planowania jest ustawienie elementów pod nasz tryb życia. Oznacza to, że meble kuchenne na zamówienie powinny być ulokowane według tego, jak funkcjonujemy – czy od razu rozpakowujemy zakupy, czy wkładamy naczynia do zmywarki pojedynczo, czy też wszystkie na raz. Musimy się zastanowić jakich systemów potrzebujemy, gdzie ma znajdować się oświetlenie, czy wolimy szafki do sufitu, czy też same szuflady. Ważny jest ogólny plan, który można sporządzić podczas wyceny wraz z fachowcem.  

Meble kuchenne na zamówienie – co jeszcze warto wiedzieć?

Wybierając meble kuchenne na zamówienie, należy wiedzieć, że zazwyczaj są to trwalsze, wykonane z najwyższej jakości materiałów elementy. Dlatego też, zamówienie i zamontowanie ich łączy się z większym kosztem, ale za to większą satysfakcją i gwarancją. Meble na wymiar zazwyczaj tworzone są od podstaw, w polskich warsztatach stolarskich, a drewno do ich produkcji pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Meble montowane w naszej kuchni mogą także być dostosowane do specyfiki wnętrza z jego charakterystycznymi cechami, np. z uwzględnieniem ewentualnych wnęk itd. 

Jak widać, meble kuchenne na wymiar mają mnóstwo zalet i warto się na nie zdecydować, jeśli zależy nam na funkcjonalności i oryginalności swojej kuchni. Szczególnie jeśli nasza kuchnia posiada nietypowe rozmieszczenie.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze