Szafir, rubin a może szmaragd? Symbolika pierścionków zaręczynowych

Szafir, rubin a może szmaragd? Symbolika pierścionków zaręczynowych

Zaręczyny to jeden z ważniejszych momentów w naszym życiu. Większość mężczyzn planuje ten wyjątkowy dzień z wyprzedzeniem. W obecnie panujących trendach, narzeczony skupia się przede wszystkim na romantycznej chwili i odpowiednim miejscu. Kluczowym elementem zaręczyn jest jednak pierścionek zaręczynowy. Od lat diamenty i brylanty cieszą się największą popularnością, ale jeśli wybranka naszego serca jest oryginalną i barwną osobą, warto zastanowić się też nad innymi propozycjami. Zobaczcie jakie pierścionki zaręczynowe są warte uwagi z uwagi na ezoterykę i znak zodiaku.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir ma przepiękną głęboką barwę grantu. To właśnie na ten kamień zdecydował się książę William, gdy w 2010 roku oświadczył się Kate Middleton. Od czasów starożytnych, przypisuje się mu magiczną moc. Niektórzy uważali, że jest to kamień prawdy i sprawiedliwości, tym samym przegania złe duchy. Uważany jest również, jako talizman szczęścia małżeńskiego, w którym króluje szacunek i wzajemna przyjaźń. Jest symbolem czystej i prawdziwej miłości.

Idealny znak zodiaku, dla tego kamienia: panna, waga, strzelec, wodnik.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem

To jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie. Osoba nim obdarowana może poczuć się niczym bogini, ponieważ przez wiele lat był kojarzony z boskością. Rubin ma cudowną barwę intensywnej czerwieni. Dawniej był utożsamiany jako klejnot królewski. Kolor symbolizuje namiętność i ogniste uczucie. Miłość pełną pasji i oddania. Długotrwała ekscytacja i wspólne przeżywanie chwili.

Idealny znak zodiaku, dla tego kamienia: barana, lew, skorpion.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Szmaragd charakteryzuje się intensywną zieloną barwą. To był ulubiony klejnot królowej Kleopatry. Nazwany jest często kamieniem miłości. Symbolizuje nie tylko głębokie uczucie, ale też harmonie i piękno. Ofiarowanie pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem, umocni uczucie zakochanych. Szmaragd kojarzy się ze szczęściem i odrzuceniem zdrady. Legenda głosi, że jeśli jeden z małżonków jest nieszczery, kamień się rozpada.

Idealny znak zodiaku, dla tego kamienia: byk, rak.

Pierścionek zaręczynowy z topazem

To kamień szlachetny, który może posiada różne kolory. To wyjątkowy kamień, którego symbolika nawiązuje do poprawy koncentracji, pokonywania różnych przeszkód. Jest amuletem, który pomaga rozwiązywać problemy. Osoby, które zajmują się ezoteryką uważają, że symbolizuje miłość duchową, uspokaja i przynosi radość, dodając energii.

Idealny znak zodiaku, dla tego kamienia: skorpion, bliźniaki, ryby.

Pierścionek zaręczynowy z kwarcem dymnym

Kamień ten posiada wspaniałą brązową barwę, nierzadko wpadającą w czerń. Symbolizuje odwagę i pewność siebie. Wpływa na poprawę relacji. Jego energia pomaga przezwyciężyć nieśmiałość i odbudowuje poczucie własnej wartości. Polecamy go dla nieśmiałej przyszłej panny młodej.

Idealny znak zodiaku, dla tego kamienia:  koziorożec, waga, baran.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze