Męskie trendy na jesień 2020

moda meska na jesien

Lato powoli dobiega końca i najwyższa pora spojrzeć na najważniejsze inspiracje, które zbliżają się do nas wielkimi krokami i będą nam towarzyszyć już w najbliższych miesiącach. Co jest passe, co wróciło w glorii i chwale, a co jest absolutną nowością.

Przede wszystkim cały czas można zaobserwować fascynację modą sprzed 30 lat.

Tak, lata 90-te wciąż trzymają się dobrze i są w łaskach wszystkich kreatorów oraz fashionistów. Obszerne płaszcze, bluzy z wielkim logo, czy też spodnie „marchewki” o długości 7/8 pasujące do wszelkich stylizacji – tych na luzie i tych formalnych. Przy tej  okazji warto wspomnieć, że nadal można zauważyć rosnący wpływ odzieży sportowej na modę elegancką i vice versa. 

Co poza tym? Moda na eko.

Wiele marek korzysta z recyklingowanych surowców, tworząc produkty o zmniejszonym negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Ekologiczne kolekcje będą na pewno gorącym tematem przez najbliższych kilka lat.

Jaka tkanina była obecna w kolekcji wielu marek, ale dopiero ostatnio zyskała drugie życia i stała się znowu popularna?

Sztruks, bo właśnie o nim mowa, to tkanina budząca sporo kontrowersji, a jednak warto mieć w swojej szafie kaszkiet, koszulę, kurtkę czy też sztruksową marynarkę. Może się bowiem okazać, że przy odpowiednim podejściu, ta, przez wielu nielubiana tkanina, okaże się strzałem w dziesiątkę i idealnie dopasuje się do naszego indywidualnego stylu.

Krótkie kożuchy co roku pojawiają się w kolekcjach, a w tym sezonie będzie ich bardzo dużo. Przede wszystkim tych wzorowanych na kurtkach lotniczych czy ramoneskach.

Co można połączyć z garniturem i marynarką?

Bardzo ważnym trendem, który zdominował poprzednie sezony, a w tym nabierze jeszcze większego przyspieszenia to oczywiście golfy łączone z garniturami oraz marynarkami. Nie jest to absolutna nowość, bo to połączenie znamy od dawna, ale faktycznie w tym sezonie taka kombinacja przeżywa istny boom. Wygodne i dobrej jakości golfy można znaleźć niemal wszędzie. Nie ma co się dziwić rozkwitowi tego trendu, bo dawno już elegancka moda męska weszła sojusz z rzeczami bardziej casual, a w tym konkretnym przypadku golf jest po prostu odpowiednikiem koszuli. Przy okazji koniecznie przeczytaj ten fantastyczny wpis, dzięki któremu na pewno lepiej zadbasz o swoje koszule.

Mówiąc o trendach nie możemy zapomnieć oczywiście o obuwiu.

Czy nowoczesna moda męska to tylko sneakersy, które totalnie zdominowały ostatnie sezony? Okazuje się, że na szczęście nie. Ci, którzy chcą postawić na dyskretną elegancję, mogą zdecydować się na buty spod znaku skórzanych botków oraz sztybletów. Takie modele będą pasować niemal  do wszystkiego – jeansów, szykownego trencza, zwykłej ramoneski, a nawet do garnituru. To niewyczerpany potencjał, który odpowiada na potrzeby wszystkich kochających modę w 2020 roku.

Share