Waginoplastyka i inne zabiegi – kiedy warto je wykonać?

Ginekologia plastyczna i estetyczna to dwie dziedziny medycyny, które skupiają się na wyglądzie kobiecych miejsc intymnych. Ich zadaniem jest nie tylko poprawienie estetyki, ale również realny wpływ na komfort życia codziennego, budowanie pewności siebie i bezproblemowe funkcjonowanie kobiety. W wielu przypadkach plastyka pochwy czy operacje krocza przekładają się na wyeliminowanie dolegliwości bólowych, towarzyszących nie tylko intymnym zbliżeniom. Po zabiegu lepsze jest również fizyczne i psychiczne samopoczucie. Nic więc dziwnego, że waginoplastyka oraz innego rodzaju korekty cieszą się coraz większą popularnością, a ich świadomość w społeczeństwie rośnie. Co warto o nich wiedzieć?

1. Waginoplastyka

2. Operacje krocza

3. Korygowanie warg sromowych

Warto rozgraniczyć dwie wspomniane na początku dziedziny. Ginekologia plastyczna dochodzi do głosu tam, gdzie możliwości ginekologii estetycznej, opierającej się na małoinwazyjnych zabiegach, są niewystarczające lub w ogóle nie mają zastosowania.

Waginoplastyka

Jednym z częściej wybieranych przez kobiety zabiegów jest waginoplastyka, czyli plastyka pochwy. Więcej można przeczytać o niej na stronie: https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/waginoplastyka/. Powody takiej korekty są różne. Mogą to być zmiany związane z zespołem rozluźnienia pochwy, do którego dochodzi albo na skutek wieku, albo po przebytych porodach. To stan dość groźny, odczuwalny przede wszystkim w czasie stosunku, w skrajnych przypadkach mogący skutkować wypadnięciem pochwy. Plastyka pochwy wykonywana jest wówczas, gdy specjalne lasery nie są w stanie skorygować problemu. Waginoplastyka pomocna jest także przy wszelkiego typu urazach i pęknięciach pochwy, do których dochodzi w czasie porodu, operacji lub po wypadku.

Operacje krocza

Z porodem, operacjami oraz wypadkami mogą być związane także operacje krocza. O ile nacięcia i pęknięcia zwykle zszywane są od razu, o tyle dobry efekt końcowy nigdy nie jest gwarantowany. W przypadku niedociągnięć w tym zakresie można nierówności skorygować. To o tyle ważne, że źle zrośnięte krocze boli i powodować może infekcje.

Korygowanie warg sromowych

Często rozważanym zabiegiem jest także labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych. Specjaliści ginekologii estetycznej zalecają ją w przypadkach, gdy przerost warg powoduje dolegliwości bólowe, dyskomfort i utrudnia normalne funkcjonowanie. Wskazaniem są duże asymetrie, prowadzące do podrażnień i infekcji. Labioplastyka wykonywana jest różnymi metodami.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Pływanie, jeżdżenie na rowerze, wędrówki po górach, tenis czy piłka…