Miss Wrocławia Nastolatek 2013

46091_539523122734250_1597099604_n

Paulina Wielińska niedługo skończy 18 lat. Jest młodziutką kobietą, która zna swoją wartość i chce realizować swoje marzenia. Jej tata zaraził ją pasją do muzyki. Słucha Paktofoniki, interesuje się rękodziełem artystycznym, modelingiem i fotografią. Ma rewelacyjny kontakt z rodzicami, którym zawdzięcza to kim jest i to dzięki nim jest szczęśliwa.

Kiedy poczułaś że jesteś piękna?

Nie czuję tego do końca chciałam, aby udział w konkursie pomógł mi zdobyć wiarę w siebie. Myślę, że jestem krytycznie nastawiona do swojej osoby, tym samym sporo od siebie wymagam. Jednak słowa  jak „ładna”, „piękna” na pewno mi schlebiają i są dla mnie miłe.

Dlaczego  zdecydowałaś się na udział w konkursie Miss Nastolatek Wrocławia, jeśli masz dystans do własnej osoby, wyglądu ?

Od lat interesuję się modelingiem, miałam kilka sesji zdjęciowych, które myślę że wyszły całkiem nieźle. Pewnego dnia znalazłam informacje o konkursie i postanowiłam zaryzykować. Był to mój drugi konkurs tego typu. Pierwszy to był Miss Polka.

946706_544485258923362_1650875436_n

Czym wg Ciebie różnią się te konkursy ? Miss Wrocławia Nastolatek od konkursu Miss Polka ?

Na pewno prestiżem i organizacją. Miss Polka to bardzo mały konkurs, jednak Miss Wrocławia Nastolatek to już wyższy poziom. Cięższa praca, ale i fajniejsze efekty. Przy Miss Polka mało kto się nami interesował, a tutaj w tym konkursie było pełne zaangażowanie co było świetną motywacją i mobilizacją.

Co najmilej wspominasz z  przygotowań Miss Wrocławia Nastolatek ?

Wszystko mile wspominam, ale jeśli miałabym wybrać to choreografia. Była naprawdę rewelacyjna i Panie, które nas uczyły były bardzo sympatyczne i włożyły w to dużo serca, aby nas nauczyć. Oczywiście, też nie mogę pominąć p. Marty, która jest cudowną kobietą. Na samym początku była dla mnie ogromnym wsparciem. Jest to kobieta o ciepłym i wielkim sercu.

Będziesz reprezentować w czerwcu Wrocław w Finale Miss Nastolatek. Jak się przygotowujesz ? Stresujesz się ?

Gala odbędzie się w Kozienicach, na dniach powinnam otrzymać szczegóły całej gali. Troszeczkę na pewno się stresuję. Najgorszy stres jest w momencie wyjścia przed publicznością.

Czy masz w sobie ducha walki? Czy podczas wyborów, robiłaś pewne „zabiegi”, aby zwrócić na siebie uwagę jury ?

Mimo wszystko, że jestem samokrytyczną osobą znam swoją wartość.  Nie ukrywam, że zdarzało mi się ćwiczyć samej przed lustrem uśmiech i pozy, ale chyba to normalne.  Gdy wyszłam na wybieg, wiedziałam co i kiedy mam robić, myślę że miałam to całkiem nieźle opanowane.

Czy czułaś ostrą rywalizację z uczestniczkami ?

Może nie do końca była to walka czy rywalizacja. Ale podświadomie czułam, że  jedna z uczestniczek wyróżnia się na tle innych. Jest śliczna, ma piękną buzie, ładnie się porusza i myślałam, że to ona wygra.

943010_598649316821630_404069421_n

Czy coś się zmieniło po wyborach Miss ?

Tak. Po wyborach poznałam mojego obecnego chłopaka. I uświadomiłam sobie, że zawsze trzeba walczyć o swoje marzenia i realizować pasje.

Czyli dzięki wygranej w konkursie odnalazłaś miłość ? Napisał do Ciebie ? Miałaś więcej takich wiadomości ?

Tak, po wyborach otrzymałam mnóstwo, naprawdę mnóstwo przeróżnych wiadomości w większości poprzez Facebooka. Były one przeróżne, zdarzyły się też oferty matrymonialne. Jednak jedna wiadomość, zwróciła moją szczególną uwagę. Właśnie ta od mojego obecnego chłopaka.

Czym obecnie się zajmujesz ?

Aktualnie kontynuuję naukę. Uczę się na kucharza, a w przyszłości wybieram się na studia związane z marketingiem. Chciałabym otworzyć własną działalność kulinarną, chce też poznać różne techniki marketingu. Chcę też rozpocząć naukę w studium fotografii.

Jak zareagowali bliscy ? Rodzina ? Nauczyciele ?

Rodzina jest ze mnie bardzo dumna. Rodzice są mega zadowoleni, mama na gali była wzruszona i podenerwowana przed ogłoszeniem wyników.  W szkole spotkałam się z różnymi opiniami. Jedni gratulowali innym się mój udział nie spodobał. Dotyczy to zarówno kolegów i koleżanek jak i nauczycieli. Moja wychowawczyni, która jest wspaniałą osobą bardzo się ucieszyła z mojego sukcesu.

947019_594677440552151_1367706575_n

Czy nauczyciele Cię krytykowali ?

Nie wszyscy. Pani dyrektor  powiedziała mi, że skoro biorę udział w takim konkursie nie szanuje siebie, a moje ciało razem z duszą się nie zgrywa, że to brak szacunku do siebie.  Nie przejmuje się tym, bardziej się z tego śmieję.

Jakie plany na przyszłość ?

Na pewno studia jak wcześniej mówiłam. Dom, rodzina. Na razie żyję chwilą i jestem szczęśliwa.

Z Pauliną Wielińską rozmawiała Ewelina Goczling

Share