Mitenki skórzane – do czego będą pasować?

mitenki skórzane

Mitenki to nic innego jak rękawiczki, które nie mają palców. Dawniej tego typu rękawiczki były używane jedynie do prac roboczych, głównie ze względów praktycznych – dzięki odkrytym palcom łatwiej było coś chwytać lub wykonać jakąś czynność, która wymagała precyzji. Mitenki mają też swoje praktyczne zastosowanie w sporcie. Sprawdzają się chociażby u kolarzy chroniąc dłonie przed otarciami o kierownicę na długich treningach.

Obecnie, mitenki w bardzo wielu wersjach weszły także do świata mody i spotyka się je coraz częściej w modowych stylizacjach. Do czego je nosić, aby dobrze się prezentowały?

mitenki skórzane

Mitenki skórzane na sezon jesienno – zimowy

Mitenki są mimo wszystko pewnym typem rękawiczek, dlatego też przede wszystkim sprawdzą się w chłodniejsze dni. Te w wersji skórzanej będą odpowiednie w momencie, kiedy nie ma jeszcze minusowych temperatur. Natomiast na mroźne dni warto pomyśleć o mitenka z grubszej dzianiny, które dodatkowo posiadają doczepiany schowek na palce.

mitenki skórzane

Mitenki skórzane mogą być wykonane z jednolitej skóry właściwie w każdym kolorze. Ciekawe są też modele z wycięciami na wierzchniej stronie dłoni lub też z ażurowymi wzorami. Mitenki skórzane są dość oryginalnym, rzucającym się w oczy dodatkiem, ubierając je więc pamiętajmy o tym, aby nie przesadzić z ilością takich wyróżniających się rzeczy, które mamy na sobie.

Do czego będą pasować?

Na pewno będą odpowiednie właściwie do każdego rodzaju płaszcza, zwłaszcza jeśli są w kolorze czarnej skóry. Dobrze będą też wyglądały z kurtką skórzaną, ale tylko wtedy, jeśli te dwa rodzaje skóry będą do siebie zbliżone. Mitenki skórzane pasują zarówno do eleganckiej, jak i sportowej stylizacji, będą też idealnie współgrały z puchowym bezrękawnikiem i cieplejszym swetrem. Do skórzanej wersji mitenek dobrze jest dobrać jeszcze jakiś inny dodatek. Najlepiej taki, który będzie posiadał w sobie elementy skórzane, mogą to być buty lub też torebka albo plecak. Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie i stylowo, a dodatkowo zyskujemy pewność, że ręce nam nie zmarzną.

Artykuł sponsorowany

Share