Moda na rośliny w domu! Mamy dla Ciebie wskazówki, które wybrać.

Moda na rośliny w domu

Dom bez kwiatów jest pusty i brakuje w nim życia. Kwiaty doniczkowe, sukulenty a nawet kaktusy odgrywają ważną role w aranżacji wnętrz. Są nieodłącznym elementem dekoracji, pozytywnie wpływają na nasz nastrój i tworzą niesamowity, przytulny klimat. Od wielu lat, różne rośliny cieszą się ogromną popularnością w różnych stylach dekoracji wnętrz, szczególnie w jungle style! Czy wiecie, że istnieje też moda na rośliny? Sprawdźcie najnowsze trendy na ten rok!

Aranżacja wnętrz roślinami

Dekoratorzy wnętrz, nigdy nie pomijają roślin w swoich projektach. Nadają one wyjątkowego uroku, tworzą mikroklimat. Nadają nie tylko świetnego wyglądu, ale posiadają szereg pozytywnych właściwości. Szczególnie zdolność do filtrowania zanieczyszczeń czy regulują poziom wilgotności w domu czy mieszkaniu.

Jakie rośliny wybrać, do dekoracji wnętrz?

Już na samym początku warto wszystko przemyśleć. Każda roślina potrzebuje innego podłoża, miejsca i pielęgnacji. Dlatego przed zakupem, warto dowiedzieć się jak odpowiednio ją pielęgnować, czy potrzebuje więcej światła, czy jednak woli mniej słoneczne miejsce. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych kwiatów, które na pewno znajdą swoje miejsce w Twoim domu.

Urban Jungle

To jeden z najmodniejszych obecnie styli dekoracji wnętrz. Polega on na rozmieszczeniu kwiatów w różnych miejscach w naszym domu czy mieszkaniu. Na ziemi, parapecie, na szafkach czy ścianach. Im więcej tym lepiej. Rośliny pojawiają się także w kuchni, przedpokoju czy łazience. Im bardziej oryginalne kwiaty i miejsce tym lepiej!

Moda na rośliny w domu

Rośliny egzotyczne

W ciągu ostatnich dziesięcioleci, można zauważyć jak moda, na kwiaty doniczkowe uległa zmianie. Nie tak dawno paprotki, królowały w naszych domach, dziś trudno je znaleźć. Już od kilku sezonów królują rośliny egzotyczne, szczególnie monstery. Difenbachia, dracena czy palma.

Sukulenty

Nie ma chyba osoby która by ich nie uwielbiała. Mają oryginalne i ciekawe kształty, pasują do każdego wnętrza i co najważniejsze – wymagają mało uwagi! Te pustynne rośliny, występują w najbardziej suchych miejscach na ziemi, wystarczy podlewać je raz na dwa tygodnie! Najpopularniejsze sukulenty to: aloes czy agawa. Genialnie prezentują się w doniczkach, szczególnie tych designerskich i oryginalnych. Nierzadko mają ciekawą wiszącą postać. Polecane dla osób, które cenią sobie minimalistyczny styl.

Rośliny wiszące

Długie zielone, wiszące liście pięknie wyglądają jako element dekoracyjny na naszych ścianach. Można kupić do nich oryginalne, specjalne doniczki. Obecnie popularne są makramy, przypominające kwietniki, które genialnie pasują do tego typu dekoracji.

Kaktusy

Podobnie jak sukulenty nie wymagają ogromnej ilości pracy i pielęgnacji. Na przestrzeni lat, w naszym kraju pojawiły się bardziej wyszukane, nierzadko kolorowe kaktusy o ciekawym kształcie. Mogą być one bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym.

W przygotowaniu artykułu pomogła nam marka Planti House https://plantihouse.pl

Artykuł sponsorowany

Share