Moda na wiosnę – propozycje z wybiegów

Długa parada ponad 100 pokazów mody w sezonie wiosna 2020, która odbyła się kilka miesięcy temu, w końcu dotarła na rynek. Pierwszym zadaniem jest wyłonienie najbardziej wpływowych trendów sezonu – od rzemieślniczego szydełkowania i graficznych kropek, po spojrzenie na minione dekady poprzez dyskotekowe kołnierzyki i tapetowe nadruki z lat 60-tych, pióra couture, gorące spodnie, odważne neony i wiele innych. Zobacz, którzy projektanci wiodą prym w każdym z nowych trendów, zanim odświeżysz swoją garderobę. Witamy w modowym zestawieniu na nadchodzący sezon! 

Wciąż nieodłącznym elementem, podreślanym również przez projektantów jest ekskluzywna galanteria skórzana. To dzięki niej nasze stroje są wyjątkowe. 

Separacja tematem pokazów mody 

Oglądając kolekcje na wiosnę lato 2021, trzeba najpierw zdać sobie sprawę z kontekstu, w jakim powstawały – projektanci na całym świecie pracowali podczas blokady, wielu z nich z dala od swoich pracowni i zwykłych zasobów, oddzieleni od swoich zespołów i stojący przed ogromnymi wyzwaniami logistycznymi. Ich praca została następnie zaprezentowana światu głównie poprzez livestream, wideo i pokazy mody z ograniczoną publicznością. Po wyeliminowaniu zwyczajowego cyrku i nadmiaru związanego z tygodniem mody, uwaga skupiła się na rzemiośle i przesłaniu ubrań. Ale jakie ubrania można tworzyć, gdy – mówiąc wprost – nie wiadomo, na co ludzie będą się ubierać w 2021 roku.  

Ubrania odzwierciedleniem samopoczucia 

To, jak się ubieramy, może mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a także odzwierciedlać szersze zmiany w nastroju, dlatego nie dziwi fakt, że w tym sezonie projektanci zastanawiali się nad celem i tym, czego naprawdę potrzebujemy od mody. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z dwoma podejściami – jedni stworzyli bajeczne, zaraźliwe ubrania, które przywróciły radość z ubierania się, a inni zaprezentowali nam klasyczne elementy, które stanowią przedłużenie wygodnego uniformu z ubiegłego roku. Dlatego poniżej znajdziesz sekcję sukni balowych i sekcję pantofli. 

 Najnowsze trendy oznaką nadziei na lepsze 

Nadal istnieją znaki zapytania dotyczące tego, co będziemy robić w 2021 roku, jednak poniżej przedstawiamy elementy i zmiany stylizacji, które będą miały swoje miejsce w naszych szafach tej wiosny i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po najbardziej kreatywnych, pięknych i ważnych stylizacjach, jakie widzieliśmy na SS21 – i tych, które naszym zdaniem wpłyną na to, jak będziemy się ubierać. 

We wszystkich czterech miastach panowała optymistyczna atmosfera, a ubrania zostały zaprojektowane z myślą o świecie po zamknięciu i jako antidotum na całą tą sytuację – pomyśl o sukienkach, żywych kolorach i miłych dla oka nadrukach. Wielu projektantów przewiduje, że w 2021 roku będziemy chcieli mieć więcej zabawy z naszymi strojami i prezentując nam swoje kolekcję, chcą pokazać nam, jak mamy podejść do mody.  

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Moda w czasach pandemii? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że…