Modelowanie sylwetki – metody inwazyjne i nieinwazyjne. Jakie wybrać?

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu osób. Niestety, często bywa tak, że mimo przestrzegania zasad zdrowej diety i aktywności fizycznej w newralgicznych miejscach, takich jak brzuch, uda czy pośladki, poziom tkanki tłuszczowej nadal jest wysoki, a dodatkowo występuje nieestetyczny cellulit. W takiej sytuacji warto rozważyć modelowanie sylwetki przy pomocy mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest liposukcja i jakie są jej rodzaje,
  • czym jest zabieg Icoone,
  • jak w walce z cellulitem pomaga zabieg Onda.

Jeszcze do niedawna głównym zabiegiem modelującym sylwetkę była liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Początkowo przeprowadzano ją przy pomocy specjalnych drenów wprowadzanych pod skórę i maszyny odsysającej, która mechanicznie usuwała nadmiar tkanki tłuszczowej. Był to zabieg dość inwazyjny i wiązał się z koniecznością rekonwalescencji.

Z biegiem czasu redukcja tkanki tłuszczowej stała się mniej obciążająca dla organizmu. Pacjenci mogą obecnie korzystać z różnych nowoczesnych rodzajów liposukcji.

Jakie są rodzaje liposukcji?

  • Liposukcja wodna – bardzo delikatna i mało inwazyjna. Polega na rozluźnieniu tkanki tłuszczowej przy pomocy wody podawanej pod ciśnieniem. Po oddzieleniu się od tkanki łącznej tkanka tłuszczowa jest usuwana z organizmu.
  • Liposukcja infradźwiękowa – w tym przypadku kaniulę odprowadzającą tłuszcz wprowadza w ruch sprężone powietrze. Tkanka tłuszczowa jest rozbijana przy pomocy infradźwięków, przez co uzyskuje konsystencję emulsji.
  • Liposukcja laserowa – podczas tego zabiegu tkanka tłuszczowa jest podgrzewana przy pomocy kierowanego punktowo światła lasera. Dodatkowo uzyskuje się efekt obkurczenia i ujędrnienia skóry.

Zabieg Icoone – redukcja tkanki tłuszczowej i drenaż limfatyczny

Jednym z najnowocześniejszych zabiegów, który pozwala nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki, ale także usunięcie cellulitu i ewentualnych obrzęków limfatycznych. Wykorzystuje on innowacyjną technologię umożliwiającą bardzo precyzyjną pracę na tkance łącznej. Zabieg polega na poddaniu określonych partii ciała działaniu mechanicznych głowic masujących wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami. Masaż taki powoduje głęboką stymulację skóry i tkanki podskórnej bez powstawania jakichkolwiek urazów czy siniaków.

Jakie są efekty zabiegu? Powstające podczas masażu podciśnienie redukuje nawet głęboko zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Pozwala usunąć cellulit, ujędrnia skórę, działa również jak drenaż limfatyczny, likwidując obrzęki i problemy naczyniowe. Dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie od 12 do 16 zabiegów.

Cellulit na udach i pośladkach? Pomoże Onda!

Inny mało inwazyjny zabieg umożliwiający zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu. W tym przypadku wykorzystywane są właściwości zimnych mikrofal Coolwaves – docierają one do tkanki tłuszczowej, kumulują się w niej i doprowadzają do jej redukcji bez jakiegokolwiek dyskomfortu dla pacjenta. Co ważne, do tkanki tłuszczowej dociera 80% energii mikrofal. Reszta pozostaje na granicy skóry, dzięki czemu cellulitzostaje zredukowany, a skóra staje się wyraźnie jędrniejsza.

Zabieg może być stosowany w obrębie ud, brzucha, ramion, pośladków, pleców czy nad kolanami. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w odstępach 2 tygodni.

Jak widać, współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele w zakresie modelowania sylwetki. Co ważne, są to zabiegi coraz nowocześniejsze i mniej inwazyjne dla pacjenta.

Materiał zewnętrzny

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sesja online, czy spotkanie z Kamilą Czarnomską z Trening Kariery,…