Modnie, swobodnie ale stylowo

„Jak Cię widzą tak Cię piszą”. To stare powiedzenie doskonale obrazuje to, jak duże znaczenia ma postrzeganie innych. Nie chodzi tu tylko o klasyfikowanie kogoś tylko na podstawie tego co ma na sobie i jak się zachowuje. Ubrania, mogą wiele mówić o noszącym je, zwłaszcza teraz, kiedy swobodny dostęp do bogatego rynku produktów nie stanowi ograniczenia.

Kultura a właściwie subkultura, zwłaszcza młodzieżowa, siłą rzeczy wiąże się z charakterystycznym stylem ubierania się. Młodzi ludzie różnią się tutaj postrzeganiem nie tylko siebie ale także tego co jest na topie.

Możemy zaobserwować zarazem dwa skrajne zjawiska, z jednej strony widać silna potrzebę identyfikowania się z tym co jest najbardziej współczesne, aktualne, słowem modne. Z drugiej zaś strony, sporo młodych ludzi nie chce wpadać w tzw. „maszynę” medialną i staje „okoniem” wobec tego co modne.

odzież streetowa

Doskonałym przykładem stylu promującego dobrze rozumianą swobodę i stylowość zarazem, jest odzież streetowa. Przykładem niech będzie brand, który szczyci się tym, że produkuje i tworzy polskie ciuchy. Firma Dirty’s to kwintesencja prostoty i nietuzinkowości. Nie znajdziemy tu seryjnie produkowanej odzieży wzorowanej na tzw. „modną nutę”. Kolekcja jest przemyślana a bystry obserwator zauważy „ukryty” przekaz. Weźmy choćby sposób szycia. Niektóre z ubrań wyglądają jakby były na lewej stronie. To zabieg celowy, symbolizuje uzewnętrznienie się, wykańczanie na surowo staje się charakterystyczne dla tej marki.

T-shirty, bluzy streetwerowe są stworzone w ten sposób, by współgrały ze sobą, zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą znaleźć wspólne elementy, którymi bez wątpienia jest brak skrępowania, swoboda, możliwość poczucia indywidualności. Kolekcja nie składa się z nieskończonej liczy ubrań, wybór jest jednak w zupełności wystarczający. Znajdziemy bluzy z kapturem lub bez, T-shirty o luźnym kroju, także bokserki, szorty czy świetna sukienka, doskonała na każdą okazję.

Wymowne napisy, nanoszone metodą sitodruku, również są charakterystyczne dla marki. Najbardziej wymownym hasłem jest „Dirty side of mind” które stało się wręcz ikoną kolekcji.

Bazowanie na kolorystyce czarno białej, symbolizuje nie tylko prostotę ale zarazem dwubiegunowość wielu ludzkich zachowań. Z jednej strony pragniemy ukazać to co w nas jest głęboko ukryte, z drugiej jednak mamy nieodpartą potrzebę bycia niedostępnym. Odzież streetowa jest przykładem a zarazem wyznacznikiem przemian młodego pokolenia, które szuka różnych form wyrażania siebie.

Share