Monopod selfie – moda i wygoda czy niepotrzebny gadżet?

Moda na selfie wciąż trwa. Pomimo tego, że pojawia się na jego temat wiele negatywnych opinii, każdy z nas zrobił sobie w życiu przynajmniej kilka selfie. Oczywiście nie każdy się do tego przyznaje, jednak publikowanie zdjęć na Facebooku czy Instragramie jest już pewnego rodzaju rytuałem pieczętującym udane wakacje, zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi. Czytając na temat nowoczesnych urządzeń elektronicznych możemy trafić na gadżet nazywany monopodem selfie. Co to jest i czy jest to przydatny gadżet, dowiecie się już za moment. Czy wiesz co to Monopod selfie?

selfie

Zwykły statyw czy cud techniki?

W świecie fotografii istnieje wiele rodzajów statywów, które ułatwiają nam wykonywanie zdjęć. Monopod selfie, określany również jako selfie stick czy wysięgnik do telefonu, pozwala na wykonywanie lepszych selfie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – jeśli chcemy uchwycić znaczną część tła lub większą grupę osób , „z ręki” nie jesteśmy w stanie tego osiągnąć. Wysięgnik selfie oddali nasz telefon od fotografowanego obiektu, dzięki czemu pozwoli na uwiecznienie szerszej perspektywy w kadrze.

Moda na monopod selfie dociera do nas z Azji, która oszalała na punkcie selfie. Według New York Timesa w 2014 roku monopod selfie był jednym z najpopularniejszych prezentów pod choinkę w całych Stanach Zjednoczonych. A Europa? U nas trend związany z selfie jest mniej nasilony, choć można zobaczyć osoby używające monopodu selfie na wakacjach, w trakcie meczu oraz w innych okolicznościach, gdy własna ręką po prostu nie wystarcza. Monopod nie jest drogim gadżetem, a może w wielu sytuacjach sprawić, że nasze zdjęcie będzie ciekawsze.

Jak działa monopod selfie?

Nie każdy monopod selfie działa w ten sam sposób. W urządzeniach zastosowano kilka technologii, które ułatwiają lub utrudniają wykonywanie zdjęć. Zobaczcie, jakie rozwiązania są aktualnie dostępne na rynku:

  • Najtańszą opcją jest wysięgnik selfie, który nie jest wyposażony w żadne technologie. Jest to po prostu urządzenie, w którym umieszczamy smartfon ustawiony na tryb samowyzwalacza. Nie jest to szczyt osiągnięć techniki, jednak jest to opcja tania i prosta w obsłudze. Można ją polecić osobom, które robią selfie okazjonalnie i nie chcą wydawać pieniędzy na selfie gadżety.

Monopod na 3.5 jack lub bluetooth? Jeśli chcecie poznać pozostałe rodzaje monopodów selfie oraz dowiedzieć się o zakazach używania ,,kijków”, które pojawiają się nawet na festiwalach muzycznych czy w muzeach, zapraszamy do pełnej wersji porady na stronie: www.foto4u.pl

artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
  Czy w każdym domu wszystkie obowiązki musi wykonywać kobieta?…