Jak latem dbać o odpowiedni wygląd skóry?

Lato to czas, gdy więcej niż zwykle eksponujemy własne ciało. Chcemy wyglądać pięknie i czuć się przyjemnie oraz komfortowo. Aby taki cel osiągnąć trzeba zadbać między innymi o odpowiednią pielęgnację skóry. Latem, gdy nasz organizm narażony jest na wiatr, wysokie temperatury oraz mocniejsze niż zwykle działanie słońca, skóra wymaga odpowiednich zabiegów. Jak latem dbać o odpowiedni wygląd skóry?

O skórę należy dbać tak samo każdego dnia

To, w jakim jest ona stanie zależy praktycznie tylko od nas samych. Warto zauważyć, że nasze ciało każdego dnia jest inne, wymaga więc różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra jest najbardziej widocznym elementem naszego ciała. U dorosłego człowieka potrafi mieć powierzchnię nawet dwóch metrów kwadratowych i ważyć około trzech kilogramów.

Skóra pełni również określone funkcje, tj.: regulacja temperatury organizmu, ochrona przed bakteriami, grzybami i wirusami. Pełni także bardzo istotną rolę w pozbywaniu się toksyn z organizmu. Osoby, które dbają o nią w sposób regularny i przede wszystkim odpowiedni, dłużej cieszą się zdrowiem oraz lepszym wyglądem.

Skóra też potrzebuje oddechu

Warto nauczyć się dbać o własną skórę. Aby to zrobić trzeba uważnie ją obserwować oraz nauczyć się zaspakajać jej potrzeby. Metod, aby to skutecznie i niedrogo robić jest wiele. Od tych tradycyjnych: codziennej higieny i pielęgnacji oraz nawodnienia, poprzez ochronę przed działaniem czynników niekorzystnych, np. ostrego słońca, a na nowinkach w postaci stosowania jonizatora wody kończąc. Każda metoda wydaje się dobra i daje efekty – trzeba jedynie umieć wykorzystać własną wiedzę.

Stosowanie się do podstawowych zasad sprawi, że nasza skóra będzie gładka, jędrna i nawodniona – czyli po prostu zdrowa. Zauważmy, że problemy skórne, np. bardzo sucha skóra, przetłuszczanie się skóry lub przebarwienia należą do problemów wstydliwych. Na pewno każdy z nas chciałby ich uniknąć, zwłaszcza latem.

Jeśli zauważymy, że z naszą skórą dzieje się coś niedobrego – interweniujmy. Pomóc mogą oczywiście specjaliści, ale dużo możemy zrobić sami, stosując zabiegi na ciało oraz pijąc wodę (np. jonizowaną).

Kosmetyki i witaminy, które pomagają

Do pielęgnacji skóry warto wykorzystywać kosmetyków na bazie naturalnych ziół. Ilość obecnych na rynku produktów sprawia, że praktycznie każdy może wybrać coś dla siebie. Warto zapoznać się nie tylko z ofertą topowych producentów, ale również mniej znanych firm, które często oferują kosmetyki bardzo dobrej jakości.

Jeśli chcemy mieć skórę, o której zawsze marzyliśmy, kupujmy kosmetyki rozsądnie. Nie warto stosować wszystkiego jednocześnie. Wśród podstawowego wyposażenia powinny się znaleźć odpowiednie peelingi do ciała, kremy nawilżające, balsamy i mleczka, a także olejki. Nie zapominajmy również o ochronie przed słońcem.

Zwróćmy uwagę jeszcze na jeden aspekt: wyżej wymienione kosmetyki mają nawilżać skórę, a nie ją natłuszczać – to bardzo ważna różnica.

Drugą ważną rzeczą są witaminy. Znajdziemy je w formie naturalnej (wszelkiego rodzaju owoce i warzywa), a także w postaci pastylek. Zdrowa dieta, oparta na potrawach gotowanych, niskokalorycznych, urozmaicona tym, co możemy kupić na zwykłym bazarku sprawią, że będziemy się czuli komfortowo. Skóra nie pozostaje bowiem obojętna wobec naszego stylu życia.

Woda – Twoje źródło zdrowia oraz piękna

Woda jest źródłem życia. Zarówno w naszej codziennej diecie, jak i przy pielęgnacji skóry nie możemy o niej zapominać. Aby lepiej zrozumieć ważną rolę wody, musimy sobie uświadomić, że nasze ciało w ponad 70% się z niej składa. Dlatego tak istotne jest jej odpowiednie spożywanie.

Codzienną pielęgnację skóry powinniśmy zaczynać od nawodnienia organizmu – to podstawa. Bez regularnego picia wody zawierającej niezbędne minerały np. wody jonizowanej alkalicznej) nie osiągniemy zamierzonego celu. Prawidłowe nawilżenie skóry jest niezbędne dla jej młodego i zdrowego wyglądu – trzeba się z tym pogodzić. Około 2 litrów wody dziennie powinno zaspokoić nasze zapotrzebowanie.

Inną kwestią jest to, co pijemy

Obecnie coraz częściej poruszany jest temat jakości wody. Wielu producentów prześciga się w reklamie swoich produktów. Aby nie dać się nabrać, warto czytać etykiety. Wtedy przekonamy się, która woda jest realnym wsparciem dla naszego organizmu.

Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się problemów z jakością wody jest zakup jonizatora i spożywania tak zwanej jonizowanej wody alkalicznej. O jej właściwościach możemy poczytać na stronie www.jonizatory.eu. Tego rodzaju woda ma często o wiele więcej właściwości niż woda butelkowana. Główną różnicą, która przemawia za wodą alkaliczną jest jej struktura – bardziej naturalna dla naszego organizmu, a co za tym idzie bardziej przyswajalna dla niego.

Woda jonizowana jest lepiej wchłaniana przez organizm, zapewnia wszechstronne nawodnienie, już na poziomie komórkowym. Dodatkowymi plusami wynikającymi z jej stosowania jest sprawniejsza przemiana materii oraz szybsze usuwanie toksyn z organizmu.

Stosowanie dobrej jakości wody jonizowanej sprawi, że nasz organizm będzie odpowiednio nawodniony, a my poczujemy więcej energii do życia. Starajmy się, zwłaszcza w słoneczne i upalne dni zapewnić sobie komfort życia. Efektem takiego zachowania będzie piękna, zdrowa i jędrna skóra.
Warto dodać, że woda jonizowana o niższym pH kwaśnym odczynie zbliżonym do pH naszej skóry oraz podwyższonym dodatnim ORP bardzo często jest wystarczająca do zastosowań np. okładów na skórę w miejscach oparzeń słonecznych. W związku ze zmienioną strukturą szybciej penetruje i odżywia skórę, dezynfekuje i przynosi ulgę.
Kwaśną wodą z jonizatora możemy także umyć wstępnie owoce, warzywa a następnie namoczyć 10-15min. w wodzie alkalicznej o wyższym pH celem pozbycia się części pestycydów z naskórka, używając do tego celu szklanej lub ceramicznej misy -nie plastykowej czy metalowej.

Copyright: Symec Consulting 2015

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

artykuł sponsorowany

Share