Na co zwrócić uwagę kupując odzież w czasie ciąży?

odzież ciążowa

Ciąża to wyjątkowy i niepowtarzalny okres w życiu każdej kobiety. W ciągu tych 9 miesięcy dbamy o siebie, odpowiednio się odżywiamy, smarujemy ciało kremem czy ćwiczymy oddychanie. Każda przyszła mama chce czuć się jak najlepiej, także w odzieży ciążowej. Na co zwracać uwagę wybierając odzież ciążową? Dowiecie się z naszego poradnika!

Nie kupuj ubrań na zapas!

W pierwszym trymestrze, brzuszek zazwyczaj jest bardzo mały, często niewidoczny. Z biegiem czasu zaczyna rosnąć. U niektórych kobiet może mieć naprawdę spore rozmiary. Ciężko jest to przewidzieć, dlatego na początku ciąży, warto kupić odzież na daną chwilę z lekkim “powiększeniem na brzuszek”. Starajmy się nie kupować od razu ubrań o większym rozmiarze, może się zdarzyć tak, że nie będą nam potrzebne. Pamiętaj: Każda z nas przechodzi ciążę inaczej, nie tylko mentalnie, ale też fizycznie.

Komfort i swoboda

Odzież ciążowa musi być przede wszystkim wygodna, a każda przyszła mama powinna czuć się w niej swobodnie i komfortowo. Bluzka czy sukienka nie powinna bardzo opinać brzuszka, tak aby nie utrudnić krążenia i krępować naszych ruchów.

Zwróć uwagę na materiał

To kluczowy element w wyborze odzieży ciążowej. Sukienka czy bluzka nie powinna być wykonana ze sztucznych materiałów, które mogą podrażnić naszą skórę. Warto zdać sobie sprawę, że szczególnie w tym okresie, nasza skóra jest bardziej wrażliwa niż wcześniej. Warto wybierać miłe w dotyku, przewiewne i lekkie materiały.
Postaw na materiały naturalne: bawełnę, bambus, len lub jedwab.

Jakie ubrania powinny znaleźć się w Twojej garderobie?

Przyszła mama musi zadbać o swoją garderobę w odpowiedni sposób. Koniecznie powinna mieć w swojej szafie coś casualowego, eleganckiego i wyjściowego – na każdą okazję. Sukienki, wygodne spodnie, bluzki i odpowiednia bielizna. Kobieta w ciąży także, może wyglądać modnie i kobieco. Nie musisz wybierać dresów i bluz. Nie musisz, też chować się pod ubraniami. Pokarz, że jesteś 100% kobietą, która w ciąży wygląda atrakcyjnie. Zbliżając się do momentu rozwiązania, tuż pod koniec ciąży, warto pomyśleć o bluzkach do karmienia piersią. 

Bluzki do karmienia piersią

Bluzki czy tuniki muszą przede wszystkim spełniać dwie podstawowe cechy. Maluszek musi w szybki i łatwy sposób dostać się do piersi matki. Najważniejsze, aby taka bluzka odkrywała odpowiednią ilość nagiego ciała, tak aby materiał nie przeszkadzał dziecku w karmieniu. Na szczęście na rynku dostępne są modele ubrań ciążowych- odpowiednio zaprojektowane na potrzeby matki. Najlepiej sprawdzają się autorskie projekty, wykonane przez kobiety, które same są mamami. Tylko one potrafią i wiedzą, czego tak naprawdę potrzebuje mama i dziecko.

Nowa marka na polskim rynku

4mom.pl powstało z potrzeby stworzenia podstawowej odzieży dla kobiet w ciąży, która będzie nie tylko wygodna ale wykonana w Polsce z rodzimych materiałów. 4mom.pl wykorzystuje starannie wyselekcjonowane materiały, które nie są szkodliwe dla zdrowia. Dla marki bardzo ważne jest, aby wszystkie tkaniny posiadały odpowiednie certyfikaty, potwierdzające jakość i bezpieczeństwo.

Marka prezentuje różne możliwości wyboru odzieży, w różnych wariantach. Szeroka gama rozmiarów i kolorów, pozwala wybrać odpowiednią odzież do naszych potrzeb.

“Chcemy aby przyszłe mamy, już mamy cieszyły się możliwością uniwersalnego wykorzystania naszych bluzek. Chcemy aby wybierały je do pracy, na co dzień, na różne okazje oraz w zależności od swojego stylu i upodobań kolorystycznych. Prostota, jednobarwność dzianin ale wiele możliwych do wyboru kolorów, dają morze możliwości stylizacyjnych. Naszym znakiem rozpoznawczym jest jaskółka, będąca m.in. symbolem dobrej nowiny i domowego szczęścia. Zapraszam serdecznie wszystkie mamy, przyszłe mamy do świata 4mom.pl“- mówi Joanna Maślak , założycielka i pomysłodawca marki.

Share