Na International Fashion Week Paris zaprezentuje się Polka z Wrocławia!

Wsparcie ekspansji zagranicznej marki Ewa Stepaniuk Fashion Designer – polskiej projektantki mody haute couture – poprzez udział w targach International Fashion Week Paris.

Targi International Fashion Week Paris odbywają się w kolebce mody – Paryżu

Organizatorem jest firma Opulence organizująca International Fashion Week Dubai, która w tym roku postanowiła jedną z dwóch corocznych imprez przenieść do Paryża. Gwarantuje to przedsięwzięciu zainteresowanie zarówno ze strony europejskich, jak i arabskich mediów, a także dużo szersze grono odbiorców.

Aby wziąć udział w targach i naprawdę zaistnieć w świecie mody muszę przygotować showroom, w którym potencjalni kupcy znajdą produkty gotowe do sprzedaży. Chciałabym także pokazać na wybiegu kolekcję 12 sukien– mówi Ewa Stepaniuk projektantka mody z Wrocławia.

Kim jest Ewa Stepaniuk Fashion Designer?

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale projektowania ubioru. Jej kolekcja dyplomowa „Wiktoriański przepych” otrzymała nominację do Gali Najlepszych Dyplomów 2016. W 2016r. zastrzegła wzór użytkowy zapięcia koszuli i przypinania do niej ozdób. Przygodę z modą rozpoczęła pokazem pierwszej kolekcji podczas świętowania przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2003 roku. Pokaz miał miejsce na moście granicznym w Zgorzelcu i był komentowany zarówno w prasie polskiej jak i niemieckiej (Die mówi Ewa Stepaniuk Welt i Sächsische Zeitung).

Specjalizuje się w projektowaniu sukien ślubnych i wieczorowych haute couture, które od 2015 r. powstają w Atelier Red Carpet we Wrocławiu pod marką Ewa Stepaniuk Fashion Designer. Własnoręcznie zdobi suknie elementami wycinanymi z koronek, kamieniami, koralikami i kryształami Swarovskiego. Stara się, aby spod jej rąk wychodziły ciekawe, niepowtarzalne kompozycje i wzory.

Staram się wychodzić z moją modą poza Polskę. Moje edytoriale publikowane były w magazynach modowych: Obscurae Magazine, Elegant Magazine, Dreamingless Magazine, Moda w Polsce. Uczestniczę w ambitnych projektach www.maldivian-dream.com
Na zaproszenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w marcu 2018r. uczestniczyłam w targach mody CHIC w Szanghaju www.en.chiconline.com.cn/ – mówi Ewa Stepaniuk. W kręgu osób, z którymi pracuję są wybitni lekarze, artyści, biznesmeni, dziennikarze, m.in. wybitny transplantolog w dziedzinie przeszczepu włosów dr Marwan Saifi, Krystyna Mazurówna, Karolina Chapko, Kamilę Ścibiorek, Annę Grycewicz, Sylwię Wysocką, Monikę Borzym. 28 kwietnia 2018 r na koncercie Classica Tour w Chicago, Michał i Marlena Szpak występowali w moich kreacjach (płaszcz i suknia wieczorowa). Przygotowałam właśnie suknię dla Olgi Szomańskiej, która wystąpi w niej podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 4 lipca 2018 r. Zakwalifikowałam się też do ścisłego finału (20 projektantów) najważniejszego w Polsce konkursu dla projektantów Off Fashion, a 02.06 podczas gali finałowej zostałam wyróżniona głosami m.in. Lidii Popiel oraz nagrodą rzeczową.

Dlaczego zdecydowała się Pani na udział w International Fashion Week Paris?

Jestem dyplomowaną projektantką mody. Od 2015 roku prowadzę atelier we Wrocławiu, projektując i szyjąc dla moich klientek oryginalne i świetnie wykonane suknie ślubne i wieczorowe, a także pozostałe części garderoby na wszelkie okazje. To jednak świat mody haute couture pociąga mnie najbardziej. Uwielbiam projektować i wykonywać misternie zdobione, bardzo oryginalne suknie, dzięki którym moje klientki mogą czuć się zupełnie wyjątkowo. Mam mnóstwo projektów w głowie, ale zrealizowanie ich wymaga sporych nakładów finansowych. Nie mogę zamykać się jedynie na odbiorców w kraju, bo jest to zbyt mały rynek na tego typu towary. –Ewa Stepaniuk Fashion Designer. Żeby naprawdę zaistnieć w świecie mody, powinnam uczestniczyć w międzynarodowych targach. To jednak wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Analizowałam szczegółowo ofertę różnych targów w Europie i na świecie i wybrana przeze mnie impreza skierowana jest właśnie do twórców high fashion tj. krawiectwa wykwintnego, wykonywanego ręcznie, na zamówienie. 

Warto dodać, że sponsorem paryskiej kolekcji jest francuska firma Not’s – Paola i Grażyna Goraca i Mickael Chene, którzy prowadza sklep z ekskluzywną bielizną.

Co chce Pani osiągnąć na International Fashion Week Paris? Jaki ma Pani cel?

Chciałabym, aby moja praca została zauważona na arenie międzynarodowej. Jak już wspominałam Polska jest zbyt małym rynkiem dla mody, którą proponuję. Chciałabym – tak jak światowi projektanci haute couture – pokazać światu, co potrafi projektantka z Polski. Ciężko pracuję od wielu lat na sukces, który chciałabym żeby stał się moim udziałem. Zanim skończyłam studia projektanckie, zdobyłam tytuł magistra historii i psychologii klinicznej. Mam też dwoje dzieci.

Co Panią wyróżnia na tle innych projektantów?

Zaliczam się do tych projektantów, którzy rozumieją, że sukcesu nie odnosi się w pojedynkę. Dlatego od wielu lat pracuję, aby w moim otoczeniu znajdowali się najlepsi profesjonaliści w swoich dziedzinach: manager, krawcowe, fotografowie, fryzjerzy, wizażyści styliści, projektanci akcesoriów… Dzięki nim mam pewność, że potrafię zrealizować każde, choćby najbardziej trudne zamówienie.

Będzie też konkurs

Podczas imprezy wszyscy projektanci, którzy pokazują swoje kolekcje na wybiegu, mają szansę wziąć udział w konkursie i zdobywać nagrody w 20 różnych kategoriach. W poprzednich edycjach już dwie projektantki z Polski zdobyły laury za najlepsze projekty, ponieważ charakteryzujemy się wytrwałością, pracowitością i nietuzinkowymi pomysłami/ kreatywnością, a także mamy niespotykaną potrzebę osiągnięcia sukcesu.

Więcej o wydarzeniu

International Fashion Week Paris 29-30.09.2018r. w Hotelu Marriott na Polach Elizejskich Zasięg imprezy jest międzynarodowy.

Impact marketingowy imprezy

Targi odbywają się w Paryżu, ale z uwagi na to, iż jest to kolebka mody – na wszystkie imprezy modowe, które się tam odbywają zwrócone są oczy co najmniej całej Europy, jeśli nie świata. Będzie tak szczególnie w tym przypadku, ponieważ gospodarzem targów jest firma Opulence z Dubaju, organizator International Fashion Week Dubai, dzięki czemu impreza przyciągnie także media z Emiratów Arabskich i całego Bliskiego Wschodu.

Charakter imprezy przyciąga osoby związane z branżą – redaktorów naczelnych pism modowych, stylistów i oczywiście kupców, którzy dokonują zakupu i gwarantują realizacje transakcji.

Podczas targów istnieje możliwość nawiązania kontaktów nieformalnych wśród wpływowych ludzi biznesu, władz i dygnitarzy z krajów arabskich. Osoby takie często przyglądają się, a nierzadko też bywają na imprezach związanych z kulturą, sztuką modą czy rozrywką. Impreza jest od lat wspierana przez rodzinę królewską Al Nahyan i zawsze jej przedstawiciele biorą udział w pokazach oraz są gospodarzami spotkania z projektantami.

Projektant, ale także np. przedstawiciel sponsora biorący udział w takiej imprezie, będzie miał okazję zawiązać kontakty nieformalne, które mogą zaprocentować później w kontaktach biznesowych. W przeddzień pokazów bowiem zaplanowana jest uroczysta kolacja, podczas której zostaną zaprezentowani projektanci i ich sponsorzy. Przewidziany jest także czas na networking i nawiązywanie tym samym biznesowych relacji.

Poza tym na uwagę zasługuje fakt, że zazwyczaj goście fashion weeków to prawdziwy mix influencerów, blogerów i celebrytów. To oni zwracają uwagę ludzi i mogą zapewnić marce rozgłos. To głównie dzięki nim o targach i ich uczestnikach głośno jest w mediach społecznościowych.

Wartość marketingowa i PR: stabilność i wiarygodność marki IFWD na rynku międzynarodowym i lokalnym jest bardzo silna, a od 2015 roku impreza jest rejestrowana przez największe międzynarodowe i lokalne media, co daje jej ogromną wartość marketingową szacowaną przez organizatora na 1,5 mld USD.

Pozycję i znaczenie targów podnoszą następujące fakty:

  • dwa dni pokazów mody i wystaw
  • pokazy najnowszych kolekcji projektantów
  • w przerwach między pokazami publiczność zabawiać będą gwiazdy Bollywood i mediów europejskich
  • kolekcje będą prezentowały topmodelki różnych narodowości
  • targi będą obserwowane i komentowane przez blogerów i influencerów z branży modowej
  • intensywna kampania reklamowa poprzedzająca wydarzenie
  • szerokie możliwości nawiązania kontaktów biznesowych, wprowadzenia produktu na rynki zagraniczne, udział w zorganizowanych spotkaniach z kupcami
  • rozdanie nagród po pokazie końcowym

Linki do social mediów organizatora:

Facebook: https://www.facebook.com/internationalfashionweekdubai

www.facebook.com/opulencewherelifestylebegins

Instagram: https://www.instagram.com/internationalfashionweekdubai/

Linkedin: https://ae.linkedin.com/in/ifwd-uae-a6623a117

WEB: www.internationalfashionweekdubai.com

Film promocyjny przedstawiający pracę w atelier

Maldives Project from MARZEJKO MEDIA on Vimeo.

Film promocyjny przedstawiający sesję zdjęciową do projektu ARTHELION przygotowanego na konkurs OFF Fashion, zakończony zdobyciem 5 miejsca na 120 projektantów (06.2018r.)

  1. Backstage Session from MARZEJKO MEDIA on Vimeo.
Share