Lampy energooszczędne – jak korzystać ze światła taniej?

Korzystanie ze światła może być związane ze sporymi kosztami. Jednak obecnie wcale nie musimy płacić sporych rachunków – wystarczy, że zdecydujemy się na zakupienie odpowiednich żarówek lub lamp. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Lampy energooszczędne

Przez długi czas w sprzedaży znajdowały się tylko standardowe żarówki żarowe. Są one nadal dostępne w sprzedaży, ale powoli od nich odchodzimy. Do wyboru mamy obecnie znacznie lepsze propozycje – świetlówki kompaktowe oraz żarówki LED to najlepszy wybór, gdy zależy nam na zmniejszeniu kosztów związanych z oświetleniem swojego domu.

Gdy chcemy zdecydować się na zakupienie nowych lamp, możemy wybrać takie, które będą energooszczędne. Czym charakteryzują się takie właśnie lampy? Przede wszystkim ze względu na swoją konstrukcję pozwalają na emitowanie dużej ilości światła bez wysokiego poboru prądu. Dobrym przykładem są tutaj lampy Philips, które wyróżniają się również eleganckim designem. Lampy tego rodzaju mogą także zawierać wbudowane diody LED, co powoduje, że nie musimy dokupować do nich już żarówek. Stosuje się wtedy wysokiej jakości diody, które powodują, że lampy mogą pracować przez długie lata!

Lampa z miejscami na żarówki

W sytuacji, gdy chcemy zdecydować się na lampę z miejscami na żarówki, najlepiej zakupić żarówki ledowe. Chociaż są droższe od innych typów żarówek, to jednak musimy pamiętać o tym, że przewyższają je pod swoimi zaletami. Nowoczesne żarówki LED pobierają nawet o 80% mniej energii od standardowych żarówek żarowych, a ich czas pracy to kilkadziesiąt tysięcy godzin, co przekłada się na lata świecenia.

Pamiętajmy też o tym, że oszczędzić możemy również wtedy, gdy nasze lampy wyposażymy w specjalne systemy automatyki pozwalające na samoczynne włączanie i wyłączanie, na przykład z użyciem czujników ruchu czy czujników zmierzchu. Wtedy lampy na korytarzu, klatce schodowej czy ganku nie będą pracowały wtedy, gdy nie będą musiały, co przełoży się na niższe koszty.

Podsumowując, jeżeli nie chcemy płacić wysokich rachunków za prąd, pamiętajmy również o tym, jak ważne są energooszczędne lampy!

Materiały prasowe

Share