Pierwszy raz… czyli prezerwatywa w akcji

Młodzi ludzie coraz wcześniej rozpoczynają współżycie seksualne. To bardzo ważna chwila dla każdego, którą na ogół wspomina się przez całe życie. Kobiety wielokrotnie układają w głowie całe scenariusze, wyobrażając sobie ten romantyczny moment. Mężczyźni zwykle podchodzą do tego inaczej, a w większości przypadków kieruje nimi niepohamowana ciekawość.

Wszyscy jednak chcieliby, aby to ważne wydarzenie zadziało się spontanicznie, żeby zaskoczyło siłą przeżyć i intensywnością doznań. Jednak warto trochę zadbać o to, aby wspomnienia były naprawdę piękne, żeby móc wracać do nich zawsze z przyjemnością i łezką wzruszenia w oku. Tak się stanie, jeśli przygotujesz się do wszystkiego wcześniej, a potem będziesz spokojnie czekać na tę cudowną chwilę.

Przede wszystkim rozwaga

Często słyszymy, jak młodzi ludzie prowadzą dyskusje na temat inicjacji seksualnej. Najczęściej mówią o niej jednak w kontekście rywalizacji, a nie rozsądnego podejścia do sprawy. A przecież to nie są wyścigi – tu powinny się liczyć uczucia, a co za tym idzie, wybór odpowiedniego partnera. Ten pierwszy raz, przeżyty z przygodnie poznaną osobą, bardzo rzadko zostawia miłe doświadczenia i często pozostaje w ludziej świadomości jako wstydliwe wspomnienie.

Nie warto spieszyć się tylko dlatego, że koleżanka lub kolega ma już pierwsze doznania za sobą. Trzeba się przygotować do tego momentu i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, dzięki którym sprawdzi się własną gotowość na zbliżenie.

Jeśli nadal uważasz, że za pierwszym razem nie można zajść w ciążę, jeśli nie uważasz za stosowne samemu zabezpieczyć się prezerwatywą, jeśli nie chcesz najpierw porozmawiać z ginekologiem w kwestii dobrania odpowiednich środków antykoncepcyjnych, to nie powinnaś lub nie powinieneś podejmować na razie współżycia.

Partnerzy muszą ze sobą szczerze porozmawiać i nie wywierać presji na siebie. Pierwszy kontakt seksualny powinien być wyczekiwany tak samo przez obojga partnerów, a jeśli będą oni zabezpieczeni przed niechcianą ciążą, to z pewnością pozostawi on cudowne wspomnienia.

Zanim wejdziesz w „dorosłe życie”

Często, nawet gdy następuje tylko rozmowa o pierwszym, przyszłym kontakcie seksualnym, na twarzach młodych kobiet i mężczyzn pojawia się rumieniec. To nic wstydliwego – świadczy to po prostu o wrażliwości człowieka, o jego ekscytującym oczekiwaniu na ten ważny w życiu moment.

Panie powinny wcześniej zasięgnąć porady lekarza w kwestii właściwego zabezpieczenia się przed ciążą, bo tylko wówczas będą mogły skupić się na pełnym przeżywaniu tego wydarzenia. Jeśli nie zastosują żadnych środków, warto, aby w torebce miały choć prezerwatywę dla partnera, tak na wszelki wypadek.

Panowie natomiast powinni obowiązkowo zaopatrzyć się w prezerwatywę, choć to nie wszystko. Prezerwatywę trzeba też umieć złożyć. Nawet najpiękniejsze, intymne chwile z partnerką, mogą zostać zaprzepaszczone, jeśli trzeba będzie walczyć, próbując właściwie użyć prezerwatywy. Wniosek więc jest jeden – czynność tę trzeba wcześniej przećwiczyć.

W czasie pierwszego kontaktu seksualnego, większość ludzi walczy ze swoją nieśmiałością, często w ich głowach kłębią się różne obawy, związane z tym, czy odpowiednio się zachowają. To wszystko jest normalne i trzeba do tego podchodzić ze spokojem.

Alkohol nie jest dobrym doradcą ani antidotum na nieśmiałość. Jeśli ten pierwszy raz przeżyjesz z właściwym partnerem, na pewno poradzicie sobie świetnie ze wszelkimi obawami, a chwila ta pozostanie w pamięci przez wszystkie kolejne lata.

Więcej informacji o tym jak się przygotować można znaleźć na: http://www.durex.pl/odkrywanie-seksu/artykuly/jak-zalozyc-prezerwatywe/

Materiały prasowe

Share