Nadchodzi kolejna edycja festiwalu Globaltica – Wynajmij apartament i wpadnij do Gdyni.

festiwalu Globaltica

Globalica to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych. W tym roku odbędzie się w dniach 14-16 lipca. Program festiwalu wygląda imponująco. Skusisz się?

Globalica to pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami.

I żeby nie było, nie wieje tu nudą i starością. Tu tradycja styka się z nowoczesnością. Poznasz kulturowe korzenie pełne inspiracji i wariacji współczesnego świata. Dobra zabawa gwarantowana. Co ważne, na festiwal przyjeżdżają całe rodziny. Maluchy od małego uczą się tolerancji i otwartości na inne kultury.

Wśród artystów występujących na scenie zobaczymy przedstawicieli kultur ze wszystkich kontynentów. Na początek wystąpi zespół Damir Imamovic Trio. To wiodący głos we współczesnej scenie sevdah, czyli tradycyjnego gatunku muzyki ludowej pochodzącej z Bośni i Hercegowiny. Damir Imamovic Trio przedstawia publiczności innowacyjne podejście do unikatowej tradycji muzycznej swojego kraju. W następnych dniach usłyszymy między innymi grupę Bab L’ Bluz. To nowe spojrzenie na muzykę Maroka. Kolejne zespoły to Cimarrón. Ten dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy sześcioosobowy skład, prezentuje niezwykłą mieszankę swoich rdzennych korzeni z historycznymi wpływami andaluzyjskimi i afrykańskimi. Grupa powstała w celu popularyzacji na całym świecie kolumbijskiego stylu ludowego joropo, jednak jej muzyka jest zupełnie inna od tej, którą zwykle kojarzymy z Kolumbią. Z polskich artystów zobaczymy Kapelę Brodów. Zespół powstał w 1992 roku. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej.

Głównym obszarem działania festiwalu Globalica jest muzyka.

Jednak podczas imprezy prezentowana jest także twórczość z innych dziedzin. Kładzie się nacisk na literaturę, sztuki plastyczne, fotografię i film. Impreza odbywa się w gdyńskim Parku Kolibki. Co to oznacza? Otóż pośród zielonych drzew, w atmosferze przyjaźni i rodzinnego ciepła, w parkowym klimacie oderwiesz się od rzeczywistości i znakomicie spędzisz czas.

Zamierzasz przyjechać z całą rodziną? To świetnie, bo dla dzieci także przygotowano specjalne atrakcje. Będą to warsztaty i zajęcia byście kreatywnie mogli spędzić ten czas. Nauka poprzez zabawę w specjalnej strefie Kids.

Festiwalowe miasteczko to także „Strefa zasilania umysłu” oraz miasteczko „społeczne” i „kupieckie”.  Odbędzie się także specjalny program, wyrażający wsparcie w związku z wojną na Ukrainie.

Wybierasz się na festiwal z całą rodziną? Pamiętaj o noclegu.

Wynajmij cały apartament i czuj się swobodnie jak w domu. Dobrą opcją są apartamenty BillBerry Gdynia. To przestronne, dobrze usytuowane mieszkania na wynajem krótkoterminowy, w rozsądnej cenie. Każdy będzie miał tu kąt dla siebie. Po dniu pełnym atrakcji odpoczniesz na wygodnej sofie i wyśpisz się na wygodnym łóżku. Apartamenty są umeblowane i w pełni wyposażone. Nie brakuje świeżej pościeli, ręczników, zestawu kosmetyków oraz wszystkich przedmiotów codziennego użytku, typu suszarka, naczynia, żelazko. Przebywając na wakacjach, poczujesz się jak w domu jednocześnie czując relaks i odprężenie.

Więcej informacji znajdziesz na: https://billberry-apartments.pl/pl/blog/globaltica-2022

Festiwal Kultur Świata Globaltica powstał po to, by zbliżać do siebie ludzi. Buduje zrozumienie dla obcych tradycji i obyczajów. Poprzez muzykę przenika do nawet najbardziej opornych. Pamiętajmy przecież, że muzyka łączy. Wynajmij apartament i baw się z innymi na corocznym święcie kultur świata w Gdyni.

Artykuł sponsorowany

Share