Laserowe odsysanie tłuszczu – dlaczego warto?

Laserowe odsysanie tłuszczu

Zgrabna sylwetka to marzenie do którego dąży codziennie wielu z nas. Czasem jednak dieta i ćwiczenia to za mało. Kiedy oporny tłuszczyk nie znika, warto pomyśleć o laserowym odsysaniu tłuszczu. To procedura, która upora się z najtrudniejszymi przypadkami. Dlaczego warto z niej skorzystać? Dowiesz się z tego artykułu!

Laserowego odsysania tłuszczu

Zapewne wiesz, na czym polega operacja odsysania tłuszczu? Ale czy orientujesz się czym różni się laserowe odsysanie tłuszczu od metody klasycznej? Odpowiedź jest prosta – jest to zabieg, w którym wykorzystuje się dwie wiązki lasera, które działają na tkankę tłuszczową i skórną. Liposukcja SlimLipo™ 3D, to metoda dużo mniej inwazyjna od klasycznego odsysania tłuszczu. Rekonwalescencja jest o wiele krótsza (mniej krwiaczków, opuchlizny i siniaków), a efekty które możemy uzyskać są bardziej przewidywalne.

Jak działa laserowe odsysanie tłuszczu?

Lekarz podczas zabiegu wykonuje nacięcie w skórze, przez które wprowadza się specjalną sondę. Strumień fali wycelowany jest w tkankę tłuszczową. Zostaje ona rozgrzana, rozpuszczona i następnie odessana. W tym samym czasie druga fala lasera o innej częstotliwości działa na tkankę skórną, powodując obkurczenie jej włókien kolagenowych. Dzięki temu po zabiegu skóra będzie napięta i zwarta. Laserowe odsysanie tłuszczu SlimLipo™ 3D to więc procedura, która posiada podwójne korzyści: odessanie tłuszczu i obkurczenie skóry w miejscu wykonywanego zabiegu.

Jakie są efekty liposukcji laserowej?

Z uwagi na innowacyjność zabiegu i zastosowanie dwóch długości fali lasera, pacjent po zabiegu może się cieszyć wieloma pozytywnymi efektami. Przede wszystkim tkanka tłuszczowa zostaje odessana, widzimy zatem wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Skóra staje się ujędrniona i gładka, dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych. Co więcej, efekty, które zobaczymy po zabiegu pojawią się szybciej, szybszy będzie też czas rekonwalescencji w porównaniu do klasycznej liposukcji. Liposukcja laserowa to zabieg, który cechuje również łatwiejsza dostępność, można ją wykonać nawet u tych osób, które nie kwalifikują się do przeprowadzenia odsysania tłuszczu metodą klasyczną.

Zalecenia po liposukcji laserowej

Tak jak po każdym zabiegu, również po liposukcji laserowej, należy przestrzegać pewnych zaleceń. Po wykonaniu procedury pacjent musi przez pewien czas nosić specjalne ubranko uciskowe. W celu pogłębienia efektów, zaleca się wykonanie serii zabiegów endermologii. Ból pozabiegowy jest porównywalny do sytuacji potłuczenia np. jak po jeździe na nartach. Ale tak naprawdę podstawowe czynności pacjent może wykonywać już tego samego dnia. W celu powrotu do pełnej sprawności zaleca się pewną aktywność fizyczną jak np. spacer. Siedząca praca jest możliwa już po 2-3 dniach od przeprowadzenia liposukcji laserowej. Jest to czas nieporównywalnie krótszy niż w przypadku innych zabiegów odsysania tłuszczu. Dla wielu pacjentów jest to zatem wielkie udogodnienie i powód, dla którego tak chętnie wybierają tę procedurę.

Źródło: https://drwitwicki.pl/zabiegi/cialo/liposukcja-laserowa-slimlipo-3d/

Artykuł sponsorowany

Share