Najedz się do syta podczas Targów Dzika Uczta!

DzikaUczta

Na co masz dziś ochotę? Co byś zjadł podczas wspólnego weekendu z rodziną? Smażone pierożki, indyjską masalę, pysznego burgera? A może masz ochotę na tajską kuchnię? To jedyna okazja, aby w jednym miejscu skosztować różnych dań i kuchni z całego świata: chińskiej, indyjskiej, koreańskiej, japońskiej, wietnamskiej, amerykańskiej, bałkańskiej, irlandzkiej, greckiej, tureckiej – zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej. Najbardziej smakowite wydarzenie tego sezonu – Dzika Uczta (www.dzikauczta.pl) zagości w dawnej Zajezdni Dąbie znanej obecnie jako Czasoprzestrzeń we Wrocławiu przy ul. Tramwajowej 1-3 w dniach 23-24 października. Dzika Uczta będzie częścią festiwalu #KupujŚwiadomie (www.kupujswiadomie.pl), podczas którego swoje oferty zaprezentuje 120 wystawców z całej Polski.

WSTĘP BEZPŁATNY

To prawdziwa uczta dla wszystkich smakoszy i koneserów niebanalnych dań. Nie zabraknie klasycznego street foodu, frytek belgijskich, ostrego padthai czy sajgonek.

To jedyna taka impreza na Dolnym Śląsku, podczas której pojawią się przeróżne dania z najdalszych zakątków świata. Koniecznie musisz spróbować indyjskiej samosy z z sosem miętowym i tamaryndowym. Nie przejdziesz obojętnie obok aromatycznego manchurian z krewetkami, czy przepysznej japońskiej kanapki ryżowej- onigiri. Jeśli to dla ciebie mało, koniecznie posmakuj Pastel de Chaves (w cieście francuskim, z wołowiną) lub portugalskiej kiełbasy cielęcej alheiry.

Wszystko to w połączeniu z pysznym winem, rzemieślniczym piwem z rodzimych browarów czy świeżymi sokami.

Zlot food trucków we Wrocławiu

Mobilna gastronomia od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Potrawy przygotowywane na miejscu przez kucharzy i pasjonatów kuchni, zachwycą niejedno podniebienie. Zapach aromatycznych przypraw i kolory smakowitych potraw skuszą niejednego uczestnika Dzikiej Uczty.

Podczas zlotu w jednym miejscu można będzie skosztować dań przedstawicieli regionalnych kuchni z całej świata. To także wyjątkowy czas, aby spędzić weekend z rodziną i przyjaciółmi. Przyjazna atmosfera, smakowity klimat to sukces najlepszej organizacji. W końcu zlot odbywa się już po raz siódmy, co jest dowodem na zainteresowanie Wrocławian i okolicznych mieszkańców.

Cel Dzikiej Uczty

Naszym celem jest przede wszystkim budowanie wyjątkowej atmosfery i niepowtarzalnego klimatu. Szczególnie w trudnych czasach pandemii. To właśnie tutaj można spotkać się z najbliższymi, poznać nowe osoby – budować i nawiązywać relacje. W dzisiejszym świecie jest to niezwykle ważne. Różnorodność dań trafi do osób w różnym wieku i różnych upodobaniach kulinarnych.  Staramy się zapraszać różne restauracje, kucharzy i znawców kuchni, którzy oferują dania dla dzieci, młodzieży czy osób starszych. Znajdziecie tu potrawy słodkie, słone, gorzko-słodkie czy bardzo pikantne.

#KupujŚwiadomie

To kolejna edycja tego niezwykle popularnego festiwalu. W ramach niego odbywa się zlot Dzika Uczta. Podczas #KupujŚwiadomie zwracamy szczerszą uwagę na zachowania konsumenckie. Propagujemy rozsądne i przemyślane zakupy. Zachęcamy do wsparcia rodzimych wystawców, rękodzielników i twórców. Festiwal organizowany jest już od kilku lat, dzięki niemu większa liczba osób dokonuje przemyślanych wyborów dotyczących, np. zakupu ubrań, dodatków, czy kosmetyków naturalnych. Festiwal skupia różne imprezy targowe w jednym czasie i miejscu. To właśnie podczas niego oprócz skosztowania przepysznych potraw, można kupić dodatki do mieszkania, czy domu, wybrać płaszcz, który będzie nam służył przez długie lata, kupić odzież dla dzieci z ekologicznej bawełny czy wybrać naturalny krem do twarzy opracowany na sprawdzonej recepturze pełnej ziół czy owoców.

To jedyny taki festiwal i zlot food trucków w Polsce!

Dołącz do wydarzenia!

www.facebook.com/events/422239369372641

www.kupujswiadomie.pl

www.dzikauczta.pl


Kiedy?
23-24 października w godz. 11:00-18:00

Gdzie?
Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń

Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

Poza Dziką Ucztą pojawią się również:

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

www.fashionmeeting.pl

www.facebook.com/events/253469236654804

Targi Kosmetyków Naturalnych Natural Beauty

www.targinaturalbeauty.pl

www.facebook.com/events/1502654830096035

Zielono Mi – targi roślin, kwiatów i dekoracji

www.targizielonomi.pl

www.facebook.com/events/577619026762745

Słodko Gorzko – festiwal słodkości, kawy i czekolady

www.slodkogorzkofestiwal.pl

www.facebook.com/events/534029461164025

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Dzika Uczta, Fashion Meeting, Natural Beauty, Zielono Mi, Słodko Gorzko

Share