Najlepsza przyjaciółka

Biżuteria stanowi nieodłączny aspekt życia kobiety. Towarzyszy nam na każdym kroku – uzupełnia strój, poprawia samopoczucie, dodaje atrakcyjności i pewności siebie. Istnieje całe mnóstwo typów i podtypów biżuterii, dostosowanych do części ciała, którą chcemy ozdobić. Weźmy na przykład ucho, które każda z nas przystraja najczęściej: duże wiszące kolczyki lub dyskretne wkrętki, tradycyjne klipsy lub nowoczesne nausznice – typ błyskotki dostosowujemy zarówno do okazji, jak również do kolorystyki naszego stroju. Istnieje jeden ogólny podział biżuterii, który stosujemy najczęściej. Krótko mówiąc, wyróżniamy wyroby naturalne oraz sztuczne.

Biżuteria sztuczna

Co możemy rozumieć przez to pojęcie?  Czy oznacza ono wyłącznie wyroby plastikowe? Niekoniecznie! Pod pojęciem biżuterii sztucznej kryje się całe mnóstwo rozmaitych ozdóbek sporządzonych z półfabrykatów, które nie są pochodzenia mineralnego. Jest to na ogół biżuteria pozłacana i posrebrzana, z plastiku i innych tworzyw, wykonana z użyciem sztucznych pereł, szklanych elementów, kryształków, koralików itd.

Jej największą zaletą jest cena – na takie ozdoby stać niemal każdą z nas, możemy jej mieć bardzo dużo, we wszystkich kolorach tęczy, wzorach i fasonach. Doskonała na co dzień, upiększy nas gdy wybieramy się na zakupy, na kawę z przyjaciółką, do kina oraz odwiedziny u babci. Kolejnym plusem jest fakt, iż błyskotki są niezwykle lekkie, uniwersalne, łatwo dopasować je do naszego codziennego stroju oraz zestawić ze sobą nawzajem, tworząc nietuzinkowy komplet.

Minusem jest niestety fakt, iż nie na każdą okazję się nadaje – każda z nas doskonale wie, że pewne ważne i uroczyste momenty w naszym życiu obligują nas do odpowiedniej oprawy. Niekiedy wręcz nie wypada pokazać się w sztucznej biżuterii, wówczas warto postawić na jakość.

Szlachetna natura

Gdy okoliczności tego od nas wymagają, dokonajmy najlepszego wyboru i zaufajmy naturze. Prawdziwe perły, kamienie mineralne, kruszce… biżuterię naturalną rozpoznamy gołym okiem. Ma niepowtarzalny blask, szlachetny charakter, nieodparty urok i szyk. Doskonale pasuje do wytwornej kolacji, firmowego bankietu, czy też na własny ślub.

Jak wszystko na tym świecie, biżuteria naturalna posiada również minusy. Przede wszystkim cena, która nierzadko jest bardzo wysoka i nie każdej z nas stać na tego typu piękną ozdobę. Wyroby naturalne bywają również strojne, nie nadają się zatem do noszenia na co dzień.

W harmonii siła

Podsumowaniem artykułu nie będzie na pewno próba odpowiedzi na pytanie, który z rodzajów biżuterii jest lepszy. Dlaczego? Z prostej przyczyny – nie ma to bowiem mowy o żadnej wyższości jednego typu nad drugim.

Biżuteria naturalna oraz sztuczna stanowią dwie odrębne kategorie, pasują do zupełnie innych okoliczności. Choć często trzymamy się pewnych uprzedzeń, iż tania biżuteria cechuje się słabą jakością i lepiej kupić jedną drogą, porządną ozdobę, niż dziesięć tańszych – warto porzucić tak sztywne ramy postrzegania błyskotek.

Kluczem do sukcesu jest zachowanie złotego środka, czyli dopasowywanie ozdób do stroju, nastroju i okoliczności. Sztuczną biżuterię nośmy więc na co dzień, luksusowe bibeloty zostawmy sobie na wyjątkową okazję.

Artykuł poleca sklep internetowy KupButy.com.
Oferujący biżuterię sztuczną oraz tanie buty damskie i męskie oraz torebki, chusty, szaliki, portfele.

Fot. Adrianna Musiał

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Projekty skierowane są na pewno do nowoczesnych, pewnych siebie kobiet,…