Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy – marzenie, które można spełnić

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? To pytanie, które zadaje sobie każdy, kto już wie, że można odkurzać mieszkanie bez uciążliwego przełączania kabla zasilającego z gniazdka do gniazdka. Spieszymy zatem z pomocą i spróbujemy znaleźć odpowiedź – co to znaczy najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Na początku XXI wieku nikt nie spodziewał się, że na rynku odkurzaczy domowych dojdzie do jakiejś wielkiej zmiany. Tymczasem ku zaskoczeniu wielu osób pojawił się odkurzacz bezprzewodowy pionowy. Dokonała się prawdziwa rewolucja, bo okazało się, że nowe urządzenia do sprzątania mogą skutecznie konkurować z tymi tradycyjnymi, znanymi od dziesięcioleci. Najlepsze odkurzacze pionowe szybko zaczęły zdobywać rzesze zwolenników i nie ma się co dziwić, bo to sprzęty oferujące całą gamę udogodnień i sprawiające, że codzienne sprzątanie może przebiegać szybko, sprawnie i bez większego wysiłku.

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy – co to za urządzenie?

Nowoczesne odkurzacze mają pionowy korpus, w którym znajduje się silnik, akumulator i zbiornik na odpady. Ta pionowa konstrukcja zakończona jest z jednej strony uchwytem do mocowania odpowiednich szczotek, a z drugiej strony wygodną rączką, pozwalającą na sterowanie urządzeniem. Najlepsze odkurzacze pionowe ważą niewiele, a biorąc pod uwagę także fakt, że przy sprzątaniu nie trzeba się schylać, oznacza to, że nawet dłuższe odkurzanie nie wymaga większego wysiłku.

Każdy odkurzacz bezprzewodowy pionowy ma moc nie większą niż 900 W, więc wielu sądziło, że urządzenie nie będzie w stanie efektywnie sprzątać pomieszczeń. Słusznie wiązano moc odkurzacza z siłą ssania, bo rzeczywiście ten parametr zależy od mocy urządzenia. Sceptycy natychmiast stawiali tezę, że możliwa jest tylko niewielka siła ssania, ale w tym przypadku jest odwrotnie. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że nawet przy tak ograniczonej mocy odkurzacze pionowe radzą sobie równie dobrze jak te tradycyjne.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy to ten z pojemnym akumulatorem, bo od tego zależy ilość energii, która może zostać zgromadzona. Dzięki niej urządzenie może pracować w trybie bezprzewodowym od 20 do nawet 80 minut w zależności od modelu.

Wielu użytkowników uważa, że najlepszy odkurzacz bezprzewodowy to ten 2w1. Tym mianem określa się urządzenia, które w kilka chwil mogą przeistoczyć się z odkurzaczy podłogowych w niewielkie odkurzacze ręczne. W końcu sprzątanie domu to nie tylko dbanie o podłogi. Odkurzać trzeba także meble, karnisze, żyrandole i inne trudno dostępne miejsca. Nic więc dziwnego, że najlepszy odkurzacz bezprzewodowy to właśnie ten z opcją 2w1.

Swoje zdanie mają też ci, którzy borykają się z alergiami. Uważają oni, że najlepszy odkurzacz bezprzewodowy to ten wyposażony w filtr klasy HEPA. Tego rodzaju filtry produkowane są z kompozytu poliestrowo-szklanego i są w stanie zatrzymać drobinki kurzu i pyłu o średnicy nie większej niż 3µm. Dzięki temu pomieszczenia stają się przyjazne alergikom.

Artykuł zewnętrzny

Share