Najmodniejsza karnawałowa odzież damska

Karnawał to czas, gdy każda z nas pragnie być piękna i móc pokazać się innym. Okazji zazwyczaj nie brakuje. Karnawał 2016 to czas pod znakiem sukienek. Jeżeli zechcesz zostać w tym roku królową balu, zainwestuj w jedną z najmodniejszych sukien. Jaka jest karnawałowa odzież damska?

Odzież damska na karnawał – tylko sukienka

W każdym roku w karnawale modne są inne kreacje. Jeszcze jakiś czas temu modne były tafty, teraz to bardzo odległy nurt mody. Rok temu popularne były eleganckie kombinezony noszone do szpilek. W tym roku bój wygrała sukienka. Oczywiście nie panuje w tej mierze zupełna dowolność. Przedstawiamy laureatki tegorocznego karnawału – najmodniejsze sukienki karnawałowe 2016.

Dama w czerni

Czerń to kolor ponadczasowy i zawsze elegancki. W tym przypadku nic się nie zmieni. Obecnie nawet na ślub można wkładać czarne kreacje i nie jest to w złym tonie, a jest to wyraz klasy.

Czerń stała się także jednym z kolorów karnawału. Czarna karnawałowa odzież damska jednak ma pewne wymagania. Czarne sukienki powinny być w tym roku długie. Stawiajmy więc na suknie do ziemi.

Długość maxi ma podkreślić elegancję sukienki i jej niecodzienne przeznaczenie. Suknia na bal nie jest sukienką na bankiet firmowy i tak powinna być noszona. Możemy wybierać wśród fasonów – opinających, z rozporkami, z tiulu, lekko opadającymi, z koronki, cekinów itd.

Najmodniejsza karnawałowa odzież damska (1)

Dama w czerwieni

„Lady in red” śpiewał kiedyś Chris DeBurgh, a wizja pięknej kobiety w czerwieni stała się wielopokoleniowym marzeniem mężczyzn na całym świecie. W tym karnawale projektanci wracają do niego i próbują urzeczywistnić marzenia. Odzież damska, a w szczególności czerwone sukienki zdobią kolekcję m. in. domów mody Gucci, Elie Saab, czy Emilio Pucci.

Bez wątpienia każda kobieta w czerwonej sukni rozgrzeje wszystko wokół. To wyrazisty i bardzo odważny strój, nawet, jeżeli krój sukienki jest prosty. Przecież do takiej stylizacji nie trzeba zbyt wiele – sama sukienka i czerwone usta wystarczą za wszystko.

Najmodniejsza karnawałowa odzież damska (3)

Koronkowy zawrót głowy

Kolejnym hitem karnawału są koronkowe sukienki. To powrót do mody sprzed kilku lat. W tym sezonie koronki mogą być w każdym kolorze i muszą oplatać całe ciało. Sukienka powinna być cała uszyta z koronki. Modne są także „prześwity” na rękawach, brzuchu, plecach, dekolcie, gdzie spod cienkiej i misternie utkanej koronki prześwituje skóra – to bardzo seksowne i eleganckie.

Najmodniejsza karnawałowa odzież damska (2)

Kwiaty, kwiaty, kwiaty

Od poprzedniej wiosny trend ten jest ciągle widoczny. Zmienia swoje natężenie, wyraz od mrocznej groteskowości po oświeceniową fraszkę, jednak ciągle nam towarzyszy. Również w karnawale nie mogło obejść się więc bez kwiatowych motywów. Nie ma obecnie dla kwiatów żadnych ograniczeń, mogą przybierać dowolne formy, byle było kolorowo.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nie ulega wątpliwości, że torebka stanowi nieodłączny element stylizacji wielu…