Najpopularniejsze marki sportowego obuwia

Sportowe obuwie, zwłaszcza to przeznaczone stricte do trenowania i uprawiania sportu musi mieć odpowiednią jakość. Ważne jest wszystko – materiał wykonania, podeszwa, dopasowanie do stopy, amortyzacja i wiele innych szczegółów. Doskonale wiedzą o tym najpopularniejsi producenci sportowego obuwia. Oto kilka najpopularniejszych marek, produkujących najlepsze i najmodniejsze sportowe buty.

Adidas

Niemiecka marka Adidas, której nazwa pochodzi od imienia i nazwiska jej założyciela, to najważniejszy wręcz producent sportowego obuwia. Firma Adidas była pierwszym producentem sportowego obuwia na świecie. Dziś produkuje buty zarówno stricte sportowe, również dla najlepszych sportowców świata, jak i obuwie sportowe do noszenia na co dzień. Od nazwy firmy, w Polsce na charakterystyczne sportowe obuwie mówi się po prostu adidasy. 

Puma

Puma to również niemiecka firma, stworzona po rozdzieleniu się braci, którzy stworzyli wspólnie pierwszą na świecie markę obuwniczą. Adolf Dassler założył firmę Adidas, a jego brat Rudolf Pumę. Puma to pierwszy producent obuwia, który zaczął stosować wulkanizację, czyli charakterystyczny proces wytwarzania gumy. Puma produkuje buty zarówno dla sportowców, jak i dla zwykłych ludzi do noszenia na co dzień. Wśród jej produktów znajdziemy sneakersy damskie i męskie, tenisówki, buty trekkingowe, piłkarskie czy buty do biegania- zobacz więcej na mybaze.com/pl/sneakersy-damskie/

Nike

Nike to amerykańska, największa na świecie marka sportowego i nie tylko sportowego obuwia oraz odzieży i sportowych akcesoriów. Jej nazwa pochodzi oczywiście od imienia greckiej bogini zwycięstwa – Nike, a produkty tej marki opatrzone są bardzo charakterystycznym logo. Firma nike produkuje buty do biegania, do treningów, jak i buty sportowe do codziennych stylizacji. Wśród produktów tej firmy znajdziemy również takie buty jak espadryle czy lordsy. 

New Balance

New Balance to kolejna amerykańska marka sportowego obuwia oraz odzieży. W asortymencie New Balance znajdują się zarówno buty stricte sportowe – do biegania, na siłownię, trekkingowe i inne, jak i zwykłe obuwie codzienne, takie jak sneakersy, tenisówki czy trampki. 

4F

Na koniec nie można nie wspomnieć o najbardziej znanym polskim producencie sportowego obuwia i odzieży, zarówno dla sportowców, nie tylko polskich, jak i dla każdego, do noszenia na co dzień. W ofercie firmy 4F znajdziemy zarówno buty do treningów, jak i do różnych dyscyplin – buty piłkarskie, narciarskie itd. Jednak w ofercie tej firmy także są zwykłe buty, takie jak trampki czy sneakersy.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Przy aranżacji kuchni, sprzęt AGD jest jednym z najważniejszych elementów.…