Narzędzia, które przydadzą się do domowej stylizacji paznokci

Koszt jednorazowej wizyty u stylistki paznokci powoduje, że wiele kobiet zastanawia się nad zainwestowaniem w lakiery i narzędzia do samodzielnego wykonywania paznokci hybrydowych. Jednym z takich sprzętów może być frezarka do paznokci, która ułatwi domowy manicure. Do czego się przydaje to urządzenie i dlaczego warto je mieć?

Co zyskujesz, robiąc manicure w domu?

Wystarczy jedna wizyta u profesjonalnej stylistki, aby się przekonać, że fajnie ozdobione paznokcie potrafią naprawdę dużo zmienić w kobiecym wyglądzie i warto regularnie je robić. Koszty takich stylizacji oraz konieczność dojeżdżania i umawiania się w wolnej chwili na zabiegi mogą nieco zniechęcić. Paznokcie na akrylu lub żelu, które są dość skomplikowanymi technikami, rzeczywiście lepiej jest robić u stylistki z doświadczeniem. Jednak manicure hybrydowy z powodzeniem można stworzyć samodzielnie, oszczędzając setki złotych w ciągu roku na tych zabiegach. Wystarczy jednorazowy zakup narzędzi takich jak frezarka do paznokci, ulubionych kolorów lakiery oraz jednorazowe artykuły higieniczne, aby móc samodzielnie szkolić się w tworzeniu stylizacji z użyciem lakierów hybrydowych. Tym sposobem można zaoszczędzić spore pieniądze i robić stylizacje w dowolnej chwili, bez uprzedniego zapisywania się w grafiku!

Frezarka do paznokci – jak ją wykorzystasz?

W robieniu paznokci hybrydowych najważniejsze jest to, aby opracować swój własny, unikatowy system pracy, który pozwoli tworzyć stylizacje wygodnie, a przy tym szybko. Frezarka do paznokci zwykle jest u kobiet jednym z ważniejszych zakupów, który znacznie usprawnia pracę przy ściąganiu starej hybrydy, ponieważ pozwala zapomnieć o robieniu tego za pomocą drażniącego acetonu. Uruchamiając urządzenie i nakładając na trzpień frez o odpowiedniej grubości i kształcie, można łatwo zedrzeć wierzchnią warstwę lakieru, wydobywając szybko naturalną płytkę, a przy okazji wygładzić ją, i przygotować do nałożenia kolejnej warstwy lakieru bez ręcznego wygładzania blokiem polerskim.

Mając frezarkę, można też bardzo łatwo opracować skórki – stożkowym frezem szybko się je wycina, a kulkowym – wygładza krawędzie skórek, aby nie pozostawiać żadnych niedociągnięć czy zrogowaceń. Dzięki frezarce proces zdjęcia starej hybrydy i opracowania paznokci pod nałożenie nowego lakieru trwa maksymalnie pół godziny i jest dużo prostszy oraz wygodniejszy – dłonie nie męczą się tak bardzo podczas pracy.

Jakich jeszcze narzędzi możesz potrzebować przy domowym manicure?

Frezarka do paznokci to jedno z droższych urządzeń, które są przydatne do robienia domowych stylizacji. Oprócz tego niezbędna jest także lampa UV, ponieważ lakiery hybrydowe są światłoutwardzalne i bez lampy nie ma możliwości wykonania trwałego, odpornego na odpryskiwanie manicure. Warto też zaopatrzyć się w proste narzędzia, takie jak papierowe pilniki o różnej gradacji. Będą one służyły nadawaniu paznokciom kształtu, ponieważ najdelikatniej i najbardziej precyzyjnie robi się to właśnie za pomocą pilników. Przy odsuwaniu skórek ręcznie mogą się przydać specjalne patyczki oraz cążki – do ich odcinania. Dobrze jest mieć pod ręką różne narzędzia, takie jak sonda do zdobień, dzięki której wykona się precyzyjne drobne wzorki na powierzchni hybrydy.

Mając wysokiej jakości urządzenia i narzędzia ręczne do stylizacji paznokci, można w krótkim czasie nauczyć się, jak robić hybrydy poprawnie i z pożądanym efektem – na własny użytek, a także do robienia paznokci koleżankom lub rodzinie!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Chcesz stracić zbędne kilogramy i cieszyć się piękną i smukłą…