Dieta kopenhaska i zasady jej stosowania

Chcesz stracić zbędne kilogramy i cieszyć się piękną i smukłą sylwetką. Sposobem na osiągnięcie takiego efektu jest dieta kopenhaska. Pomimo, że jest bardzo rygorystyczna, z całą pewnością pozytywne efekty jej działania można zobaczyć w bardzo krótkim czasie. Jakie są zasady i efekty diety, która w krótkim czasie pozwoli stracić znaczną ilość kilogramów?

Dieta kopenhaska – duńska

Często dieta kopenhaska zwana jest również duńską, trzynastodniową. Wszystko dlatego, że czas jej trwania wynosi zaledwie trzynaście dni, zaś w tym czasie możemy stracić naprawdę sporo kilogramów. Dieta została opracowana przez grono specjalistów na terenie Danii, w Klinice Mayo a także w Szpitalu Rządowym w Kopenhadze. Jeżeli ściśle przestrzegamy diety duńskiej wówczas w niecałe dwa tygodnie możemy stracić nawet dwadzieścia kilogramów.

Dieta duńska jest to dieta niskowęglanowa, a tym samym niskokaloryczna. Jeżeli przerwiemy jej stosowany nawet na jeden dzień, bądź złamiemy nawet najbardziej błahą zasadę można uznać dietę za przerwaną i nieskuteczną. Co więcej ponownie podjąć ją można dopiero po upływie trzech miesięcy, zaś zakończoną dietę po dwóch latach.

Jakie są główne diety kopenhaskiej?

Dieta kopenhaska cechuje się kilkoma ważnymi zasadami i regułami, których nie możemy złamać jeśli chcemy schudnąć. Najważniejsze jest to, że w diecie nie można spożywać więcej aniżeli 800 kalorii w ciągu doby. Obliczeń tych można dokonać dzięki wielu kalkulatorom dostępnym w internecie. Dzięki tak niskiej liczbie kalorii, utrata kilogramów wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o przestrzeganiu czasu trwania diety i pory spożywania posiłków. Dieta nie może być ani dłuższa ani krótsza aniżeli trzynaście dni. W czasie ich trwania jemy trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację. Przestrzegamy także ściśle pory jedzenia co oznacza, że śniadanie jemy o 8 a 9 rano, obiad między 12 a 14, a kolację – między 16 a 18.

Stosując dietę duńską musimy również unikać tych produktów, które są w niej zakazane, a także zrezygnować z uprawiania sportu. Jeżeli w czasie diety zjemy nawet malutką przekąskę, wypijemy kieliszek wina, musimy uznać dietę za nieskuteczną i przerwaną. Sport również jest zakazany, albowiem organizm przyswaja mało kalorii, przez co jest osłabiony. Jeżeli będziemy w tym czasie uprawiać sport będziemy borykać się z gorszym samopoczuciem.

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze